04:46 AM Tehran
چهارشنبه 28 شهریور 1397
 خبر فوری:   رسول نادری هنرمند مهابادی درگذشت
سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  یک‌شنبه 23 اردیبهشت  ::  21:45
تفاهمنامه ٨٨ میلیارد تومانی در سفر وزیر ارشاد به کرمانشاه انعقاد می شود

سرویس کرمانشاه- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از انعقاد تفاهمنامه 88 میلیارد تومانی فرهنگ و هنر استان کرمانشاه در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کرمانشاه خبر داد.

به گزارش کردپرس از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز شنبه 23 اردیبهشت ماه، گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نیمه دوم سال گذشته سفرهای کاری استانی را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: خوشبختانه در این سفرها، در مکاتباتی که براساس مصوبات شورای برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی تمامی معاونت های تخصصی وزارتخانه صورت گرفته، یک قالب مشخص و با کیفیت برای هر استان آماده شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه دکتر صالحی دوشنبه(٢٤ اردیبهشت) به کرمانشاه سفر می کند، اظهار کرد: تفاهمنامه استان کرمانشاه، در جریان این سفر به امضاء وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمانشاه می رسد.
وی با بیان اینکه این تفاهمنامه برای اولین بار به این شکل در ابعاد مختلف کاری تدوین شده است، ابراز کرد: تفاهمنامه استان کرمانشاه به ارزش ٨٨ میلیارد تومان تنظیم شده است که حدود ٦٥ میلیارد در بخش عمرانی سهم استان و نزدیک به ٣٠ میلیارد سهم وزارت خانه است.
حجت الاسلام جعفری، خاطرنشان کرد: در بخش فعالیت های فرهنگی و هنری بیش از ٢٠ میلیارد اعتبار پیش بینی شده است که ١٣ میلیارد سهم وزارت خانه و ٧ میلیارد سهم استان است.
وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در استانداری، سازمان برنامه و بودجه و معاونت سیاسی امنیتی استانداری برای تدوین این تفاهمنامه، اعلام کرد: تفاهمنامه فرهنگ و هنر استان کرمانشاه در یکی از جلسات کاری روز دوشنبه و سه شنبه، به امضاء وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمانشاه می رسد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، متذکر شد: اعتبارات پیش بینی شده در تمامی بخش ها اعم از معاونت های فرهنگی، هنری، قرآنی، سمعی و بصری و کانون های مساجد مشخص شده است.
وی با اشاره به تعیین اعتبارات چندین پروژه عمرانی در این تفاهمنامه، گفت: پروژه تالار مرکزی شهر کرمانشاه که وزارتخانه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار را در این تفاهمنامه آورده است که مشروط به شناسایی و تملک زمین آن است.
حجت الاسلام جعفری، ابراز امیدواری کرد:  با این حرکتی که شروع شده و تفاهمنامه ای که منعقد می شود، حداقل بتوانیم تالار مرکزی شهر کرمانشاه را جانمایی کنیم تا این پروژه نیز به نتیجه برسد.
 

کليه حقوق اين پایگاه اطلاع‌رسانی متعلق به «خبرگزاری کردپرس» بوده و هرگونه استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

©2017 kurdpress. All rights reserved.
Designed & Powered By Atlas Samaneh - طراحی و توسعه توسط اطلس سامانه