سرویس کرمانشاه
انتشار:  یک‌شنبه 23 اردیبهشت  ::  21:45

تفاهمنامه ٨٨ میلیارد تومانی در سفر وزیر ارشاد به کرمانشاه انعقاد می شود

سرویس کرمانشاه- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از انعقاد تفاهمنامه 88 میلیارد تومانی فرهنگ و هنر استان کرمانشاه در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کرمانشاه خبر داد.

به گزارش کردپرس از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز شنبه 23 اردیبهشت ماه، گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نیمه دوم سال گذشته سفرهای کاری استانی را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: خوشبختانه در این سفرها، در مکاتباتی که براساس مصوبات شورای برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی تمامی معاونت های تخصصی وزارتخانه صورت گرفته، یک قالب مشخص و با کیفیت برای هر استان آماده شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه دکتر صالحی دوشنبه(٢٤ اردیبهشت) به کرمانشاه سفر می کند، اظهار کرد: تفاهمنامه استان کرمانشاه، در جریان این سفر به امضاء وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمانشاه می رسد.
وی با بیان اینکه این تفاهمنامه برای اولین بار به این شکل در ابعاد مختلف کاری تدوین شده است، ابراز کرد: تفاهمنامه استان کرمانشاه به ارزش ٨٨ میلیارد تومان تنظیم شده است که حدود ٦٥ میلیارد در بخش عمرانی سهم استان و نزدیک به ٣٠ میلیارد سهم وزارت خانه است.
حجت الاسلام جعفری، خاطرنشان کرد: در بخش فعالیت های فرهنگی و هنری بیش از ٢٠ میلیارد اعتبار پیش بینی شده است که ١٣ میلیارد سهم وزارت خانه و ٧ میلیارد سهم استان است.
وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در استانداری، سازمان برنامه و بودجه و معاونت سیاسی امنیتی استانداری برای تدوین این تفاهمنامه، اعلام کرد: تفاهمنامه فرهنگ و هنر استان کرمانشاه در یکی از جلسات کاری روز دوشنبه و سه شنبه، به امضاء وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمانشاه می رسد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، متذکر شد: اعتبارات پیش بینی شده در تمامی بخش ها اعم از معاونت های فرهنگی، هنری، قرآنی، سمعی و بصری و کانون های مساجد مشخص شده است.
وی با اشاره به تعیین اعتبارات چندین پروژه عمرانی در این تفاهمنامه، گفت: پروژه تالار مرکزی شهر کرمانشاه که وزارتخانه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار را در این تفاهمنامه آورده است که مشروط به شناسایی و تملک زمین آن است.
حجت الاسلام جعفری، ابراز امیدواری کرد:  با این حرکتی که شروع شده و تفاهمنامه ای که منعقد می شود، حداقل بتوانیم تالار مرکزی شهر کرمانشاه را جانمایی کنیم تا این پروژه نیز به نتیجه برسد.