انتشار:  سه‌شنبه 25 اردیبهشت  ::  18:11

وکیل مدافع دختران شین آبادی در گفتگو با کردپرس :

اعلام خبر اعزام دانش آموزان شین آبادی به خارج از کشور به نقل از سرپرست تیم پزشکی است

سرویس آذربایجان غربی _  وکیل مدافع دانش آموزان شین آبادی گفت : اعلام خبر اعزام دانش آموزان شین آبادی به کشور آمریکا بر اساس اظهارات دکتر فاطمی سرپرست تیم پزشکی آنها بوده است.

حسین احمدی نیاز ، وکیل مدافع دختران شین آبادی در خصوص جزئیات مطرح شده در خصوص اعزام این دانش آموزان به کشور آمریکا جهت انجام معالجات درمانی به خبرنگار کردپرس گفت : در اواخر سال گذشته در طی چندین نشستی که با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی ، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور و دختران حادثه دیده مدرسه شین آباد در تهران برگزا ر کردیم ایشان وعده های خوبی مبنی بر اعزام آنها به خارج از کشور داد و عنوان کرد حتی اگر دولت هزینه های اعزام دختران به خارج از کشور را تقبل نکند شخصا با هزینه شخصی خودم اقدام به این کار خواهم کرد.

وی ادامه داد : در ارتباط تلفنی که روز جمعه (21 اردیبهشت ) با دکتر فاطمی سرپرست تیم جراحی این دانش آموزان داشته ام اعلام شد که با توجه به حضور اعضای تیم کادر پزشکی درایران و بازگشت آنها از سفر خارج و همچنین اتمام امتحانات پایان سال دانش آموزان در  22 خرداد ماه، اقدامات اولیه و لازم جهت فراهم سازی بستر مناسب جهت اعزام این دانش اموزان به خارج از کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت .

 احمدی نیاز اظهار داشت : سرپرست تیم پزشکی دختران شین آبادی اعلام داشته اند که تمامی مدارک پزشکی و همچنین اسناد لازم پزشکی این دانش آموزان به کشور آمریکا ارسال شده اند تا توسط تیم پزشکان ایرانی مقیم آمریکا بطور دقیق بررسی شوند و در صورت بررسی وضعیت امکانات پزشکی موجود در آمریکا نسبت به اعزام آنها اقدام شود.

وکیل مدافع دختران شین آبادی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد : تنها دلیل اعلام خبر اعزام دانش آموزان شین آبادی به خارج از کشور استناد به سخنان دکتر فاطمی بعنوان رئیس تیم پزشکی این دانش آموزان بوده است و اکنون هم اعلام می کنم در صورت بررسی مدارک پزشکی و وجود امکانات لازم جهت جراحی این دختران در کشور آمریکا بدون شک با موافقت تیم پزشکی ایرانی به خارج از کشور اعزام خواهند شد.

این وکیل دادگستری با اشاره به این موضوع که جمعی از اولیاء دانش آموزان شین آبادی اقدام به انتشار بیانه ای در خصوص عدم همکاری دکتر رسول خضری ، نماینده پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در بحث های مختلف درمان و بیمه های حمایتی این دانش اموزان منتشر کرده اند، اضافه کرد : متأسفانه نماینده مردم پیرانشهر از دیدگاه خود ابراز نظر کرده است و بدون اطلاع کافی از موضوع پرونده این دانش آموزان نسبت به رد اعزام آنها به خارج از کشور اظهاراتی را بیان داشتند که بدون شک ادامه این وضعیت نه تنها به نفع دختران شین آبادی نیست بلکه باعث کندی روند پیگیری درمان آنها هم در داخل و هم در خارج خواهد شد.

احمدی نیاز ، در پاسخ به این سؤال که آیا صحت این خبر را که موافقت اعزام به کشور آمریکا اخذ شده است و این دختران پس از 22 خرداد به آمریکا اعزام خواهند شد را تأئید می کنید یا خیر ؟ گفت : قطعیت این خبر را تأئید نمی کنم بلکه بنده اعلام کرده ام که پروسه اداری اعزام این دانش آموزان به کشور آمریکا از 22 خردادماه شکل خواهد گرفت و اولین گام پس از تأمین اعتبار لازم ، تشکیل کمیسیون پزشکی ایران و اعلام موافقت تیم پزشکی آنها مبنی بر اعزام به خارج از کشور است.

وکیل مدافع دانش آموزان شین آّبادی در ادامه سخنان خود در خصوص مشکلات اعزام به آمریکا درصورت موافقت کمیسیون گفت: در صورت اعزام این دانش آموزان به کشور آمریکا ما با حکومت آمریکا طرف نیسیتم بلکه طرف ما تیم پزشکی ایرانی مقیم آمریکاست و یک موضوع خارج از چهارچوب مسایل سیاسی بین دو کشور بوده و تنها موضوع بشر دوستی و انسان دوستانه در این خصوص مطرح است که از نظر جامه بین المللی کاملاً قانونی و پذیرفته شده است.     

شایان ذکر است که خبر موافقت اعزام دانش آموزان شین آبادی به کشور آمریکا جهت انجام معالجات درمانی در روزهای اخیر با واکنش دکتر رسول خضری ، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی مواجه شد و ایشان در گفتگو با خبرگزاری کردپرس ضمن رد این ادعا اتخاذ هر گونه تصمیمی را منوط به تشکیل کمیسیون پزشکی و اعلام رأی نهایی از طرف تیم جراحی آنها دانست.