انتشار:  سه‌شنبه 25 اردیبهشت  ::  11:25

دستگیری 2 سوداگر مرگ در آبدانان و ملکشاهی

سرویس ایلام - در هفته‌ی اخیر پلیس ایلام نسبت به دستگیری چندین نفر از سوداگران مرگ در استان ایلام اقدام کرد؛ از دستگیری گاراژدار موادفروش در ایلام تا دو نفر از خرده‌فروشان حرفه‌ای در آبدانان و ملکشاهی.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، فرمانده انتظامي شهرستان آبدانان از دستگيري خرده فروش حرفه ای و سابقه دار مواد مخدر خبر داد.

سرهنگ علی جمالوندی گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان آبدانان در پی اخبار واصله مبنی بر فروش و توزیع موادمخدر توسط یک خرده فروش موادمخدر، موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وي ادامه داد: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر با هماهنگی مقامات قضایی شهرستان در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و مقادیر قابل توجهی هروئین را از وی کشف کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم پس از تشکیل پرونده قضایی، جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای شهرستان آبدانان شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ملکشاهی نیز از دستگیری یک نفر سوداگر مرگ و کشف مقادیر قابل توجهی مواد مخدر تریاک در یک عملیات پلیسی خبر داد.

سرهنگ خسرو تنها گفت: در پي اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در شهرستان و برخورد با خودرو و موتورسیکلت‌های مزاحم و فاقد پلاک، در حال بازرسی خودروهای عبوری، مأموران ما به راننده‌ی یک دستگاه خودرو سواری جیپ مظنون شدند.

وی افزود: راننده خودرو پس از رؤیت مأموران به داخل مناطق کوهستانی متواری شد ولی مأموران انتظامی با تعقیب و گریز، خودرو و راننده آن را پس از طی مسیری طولانی متوقف  کردند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در بازرسی از داخل خودرو مقادیر قابل توجهی مواد مخدر تریاک و یک حقه وافور کشف شد.

وی افزود: در اجرای دستور قضایی خودرو توقیفی تحویل پارکینگ و متهم به همراه مواد مخدر و آلات استعمال مکشوفه، تحویل مرجع قضایی شد.