انتشار:  سه‌شنبه 25 اردیبهشت  ::  10:31

صلاح الدین دمیرتاش:

اصرار HDP باعث نامزد شدن من در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه شد

سرویس جهان- رهبر پیشین حزب دموکراتیک خلق ها درباره علت نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه با وجود اعلام عدم تمایل وی در گذشته گفت: اصرار حزب باعث شد درخواست آنها را برای نامزد شدن ناشنیده نگیرم.

 

به گزارش کردپرس، صلاح الدین دمیرتاش رهبر کاریزماتیک کردهای ترکیه که به قول برخی رسانه های غربی می تواند حتی محبوبیتی بیش از عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ.ک.ک پیدا کند، از زندان خود را برای رقابت با رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه نامزد کرده است.

صلاح الدین دمیرتاش ماه ژانویه از به سر آمدن دوران فعالیت سیاسی خود سخن گفته بود اما در آخرین مصاحبه خود با رسانه های غربی به فرانس پرس گفته است اصرار حزب HDP باعث شد خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه و رقابت با اردوغان نامزد کند و درخواست حزب را پشت گوش نیاندازد.

با این حال، دمیرتاش تاکید کرده است با توجه به این که وی مجبور است از داخل زندان در کارزار انتخاباتی شرکت کند وضعیتی ناعادلانه بوجود آمده است در حالی که اردوغان رقیب وی به همه امکانات دسترسی کامل دارد.

انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه قرار بود سال 2019 برگزار شود اما با اصرار حزب حاکم عدالت و توسعه به رهبری اردوغان و همراهی حزب MHP و تایید پارلمان، انتخابات به صورت زودهنگام و در تاریخ 24 ژوئن 2018 برگزار می شود.

کد خبرنگار: 40101