سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1397  ::  14:10   

روزنامه «الحیات» لندن گزارش داد:

 پنج  سناریو برای تشکیل دولت جدید عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - روزنامه «الحیات» لندن از وجود 5 سناریو احتمالی برای تشکیل دولت آینده عراق خبر داد.

 

 

 

 به گزارش کردپرس، روزنامه «الحیات» در شماره امروز (سه شنبه )  خود ضمن اشاره به وجود 5 سناریو برای تشکیل دولت جدید عراق، نوشت: سناریو اول تشکیل ائتلاف بین مقتدی صدر، رهبر جریان صدر و ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری و ائتلاف النصر به ریاست حیدر العبادی، نخست وزیر فعلی عراق است.

روزنامه «الحیات» افزود: سناریوی دوم،  برگزاری نشست بین ائتلاف  های صدر و العبادی و ایا دعلاوی و تعدادی از احزاب کوچک و بزرگ کردستانی برای تشکیل یک فراکسیون پارلمانی بزرگتر و سپس تشکیل دولت جدید عراق است و سناریوی سوم، ائتلاف بین العبادی، المالکی و احزاب اهل سنت و کردستانی برای تشکیل فراکسیون بزرگتر است که  به قراردادن ائتلاف صدر در  ردیف احزاب اپوزسیون خواهد انجامید که اجرای چنین سناریویی بسیار دشوار خواهد بود.

به نوشته « الحیات» سناریوی  چهارم، به کارگیری ابزار تشکیل دولت عراق در سال 2014 و تشکیل هم پیمانی ملی از سوی احزاب شیعه با هدف تشکیل فراکسیون بزرگتر و معرفی نخست وزیر آینده عراق است.

سناریوی پنجم  نیز ائتلاف المالکی و العامری  با احزاب هل سنت و کردستانی  با هدف  تشکیل فراکسیون بزرگتر پارلمانی است که با توجه به نتایج آراء طرفین اجرای این سناریو نیز بعید به نظر می رسد.

کد خبرنگار : 20103

برچسب‌ها:
#عراق
# روزنامه الحیات
#5 سناریوی تشکیل دولت جدید