انتشار:  سه‌شنبه 25 اردیبهشت  ::  20:04

9 جایزه برای تئاتر ایلام در ششمین جشنواره تئاتر ایثار کشور

سرویس ایلام – ششمین جشنواره‌ی ملی تئاتر ایثار کشور در حالی پایان یافت که هنرمندان نمایش استان ایلام با 9 جایزه به خانه برگشتند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، در اختتامیه‌ی ششمین جشنواره‌ی ملی تئاتر ایثار که در شهر کرمانشاه برگزار شد، هنرمندان استان ایلام توانستند در 2 بخش صحنه‌ای و خیابانی خوش بدرخشند و با دست پر به استان خودشام برگردند.

در بخش نمایش صحنه‌ای، تئاتر سوز کمانچه در عصر یخبندان توانست سه جایزه به دست بیاورد. سعید خیراللهی مقام دوم کارگردانی، مالک آبسالان مقام دوم بازیگری مرد و محسن کولیوندی در بخش موسیقی نمایش شایسته‌ی تقدیر شناخته شد.

اما در بخش نمایش خیابانی که استان ایلام در آن دارای افتخارات زیادی است، نمایش عاشقانه‌های جنگ بیشتر مورد توجه داوران قرار گرفت. احمد جعفری و علی خاتمی توانستند برای موسیقی نمایش عاشقانه‌های جنگ رتبه‌ی اول جشنواره‌ی ملی ایثار را به خود اختصاص دهند.

در بخش طراحی لباس مصطفی کولیوندی و سعیده عبداللهی رتبه‌ی سوم را به خاطر نمایش عاشقانه‌های جنگ کسب کردند و حسنا قبادی به خاطر بازی در نمایش عزت T.N.T در بازیگری زن شایسته‌ی تقدیر شناخته شد. مصطفی کولیوندی برای عاشقانه‌های جنگ توانست مقام دوم بازیگری مرد را به دست بیاورد و در رشته‌ی کارگردانی شایسته‌ی تقدیر شناخته شد.

حیدر رضایی نیز با نمایش امن‌ترین حرم دنیا در بخش طرح و ایده جایزه گرفت.

به گزارش کردپرس، شهرستان دهلران پیشتازترین جای استان در عرصه‌ی نمایش و خصوصاً تئاتر صحنه‌ای است.