سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397  ::  08:47   

اعلام موضع پیروز انتخابات پارلمانی عراق در کردستان در خصوص تشکیل دولت جدید

سرویس عراق و اقلیم کردستان - حزب دمکرات کردستان با انتشار اطلاعیه ای خواستار اتحاد احزاب اقلیم کردستان در تعامل با دولت جدید عراق و اولویت دادن به شراکت، توافق و توازن در تشکیل دولت جدید عراق شد.

 

به گزارش کردپرس، دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان پس از برگزاری نشستی با حضور مسعود بارزانی رهبر این حزب با انتشار اطلاعیه ای در سایت رسمی این حزب، انتخابات چهارمین دوره مجلس عراق و مشکلات برگزاری و نتایج آن را مورد بررسی قرار داد.

این اطلاعیه تأکید می کند که حزب دمکرات نسبت به احتمال وقوع تقلب و تخلفات انتخاباتی در شمارش آرا در استان سلیمانیه اعتراض داشته و خواستار بازشماری دستی آرا در سلیمانیه شده و برای شمارش دستی آرا در تمام اقلیم نیز اعلام آمادگی می کند.

همچنین با تأکید بر اهمیت و ضرورت اتحاد و سازش میان احزاب اقلیم کردستان به عنوان خواسته مردم اقلیم، از آنان خواسته که منافع ملی را بر منافع حزبی مقدم دانسته و به صورت متحد و منسجم با دولت جدید عراق تعامل کرده و در گفتگوهای تشکیل دولت جدید کشور نیز سه اصل، شراکت، توافق و توازن را در اولویت قرار دهند.

دفتر سیاسی حزب دمکرات از تمامی طرف های شرکت کننده در انتخابات خواسته که شکایات و اعتراضات خود را از طریق کمیسیون عالی انتخابات عراق پیگیری کنند.

برچسب‌ها:
#انتخابات
#حزب دمکرات