سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 26 اردیبهشت  ::  09:08

استفاده از "اداره دموکراتیک محلی" به جای "خودمختاری" و "خودمدیریتی" در مانیفست انتخاباتی HDP

سرویس ترکیه - مانیفست انتخاباتی حزب دموکراتیک خلق ها در شرایطی منتشر شده است که این حزب برخلاف عرف رایج خود، این بار از اصطلاحات خودمختاری و خودمدیریتی در مانیفست انتخاباتی خود استفاده نکرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، مانیفست انتخاباتی حزب دموکراتیک خلق ها در شرایطی منتشر شده است که این حزب برخلاف عرف رایج خود که از سال 2007 که همواره در برنامه های حزبی، مانیفست های انتخاباتی، پیشنهادات برای قانون اساسی و ... از خودمختاری و خودمدیریتی در ترکیه حمایت می کرد این بار این دو اصطلاح که همواره نیز بحث های زیادی را به همراه داشت از مانیفست انتخاباتی حزب دموکراتیک خلق ها برای انتخابات 24 ژوئن 2018 بیرون گذاشته شده است و به جای آن از اصطلاح جدید "اداره دموکراتیک محلی" استفاده شده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع نزدیک به حزب دموکراتیک خلق ها در این خصوص عدم استفاده از خودمختاری در این مانیفست بر اساس یک سیاست ویژه صورت نگرفته است. در مانیفست انتخاباتی 1 نوامبر به دلیل استفاده از کلمه خودمختاری این مانیفست و طرح و برنامه های منتشر شده از سوی حزب به دستور قضایی جمع آوری شده بود، برای جلوگیری از اتفاقات مشابه چنین طرحی اندیشیده شده است.

 

کد خبرنگار: 30102