انتشار:  چهارشنبه 26 اردیبهشت  ::  11:19

طرح لغو قردادهای ترکیه – اسرائیل در پارلمان ترکیه با رأی مخالف حزب عدالت و توسعه و حرکت ملی رد شد

سرویس ترکیه - حزب جمهوری خواه خلق ترکیه و حزب دموکراتیک خلق ها در واکنش به وقایع غزه، طرحی را تحت عنوان لغو قراردادهای ترکیه – اسرائیل در پارلمان ترکیه پیشنهاد کردند که این طرح با رای منفی نمایندگان حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی ترکیه رد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، در پی قتل عام وحشیانه مردم فلسطین توسط نیروهای رژیم صیهونیستی اسرائیل در غزه، حزب جمهوری خواه خلق ترکیه و حزب دموکراتیک خلق ها طرحی را تحت عنوان لغو قراردادهای ترکیه – اسرائیل در پارلمان ترکیه پیشنهاد کردند که این طرح با رای منفی نمایندگان حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی ترکیه رد شد.

علی شکر نماینده استانبول در پارلمان ترکیه از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در واکنش به این تصمیم نمایندگان آک پارتی – حزب حرکت ملی عنوان کرد: لغو قراردادهای ترکیه – اسرائیل با رای منفی نمایندگان حزب عدالت و توسعه رد شده است. حزب عدالت و توسعه به توافقات خود با اسرائیل ادامه می دهد.

لازم به ذکر است، بعد از قتل عام اتباع ترکیه در کشتی ماوی مرمره توسط سربازان اسرائیلی نیز حزب عدالت و توسعه لغو قراردادهای میان اسرائیل و ترکیه را رد کرده بود.

 

کد خبرنگار: 30102