سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 26 اردیبهشت  ::  11:22

شکایت از دولت ترکیه به اتهام ضرب و شتم کُردهای معترض در آمریکا

سرویس جهان- دو شرکت حقوقی در آمریکا از طرف موکلان کرد خود از دولت ترکیه به سبب ضرب و شتم معترضان کرد توسط محافظان ریسس جمهور ترکیه در جریان سفر سال گذشته وی به آمریکا شکایت کرده اند.

 

به گزارش کردپرس، محافظان رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه سال گذشته معترضان کرد مقیم آمریکا را که مخالفت خود را با سفر اردوغان به واشنگتن ابراز کرده بودند مورد ضرب و شتم قرار دادند. ویدیوهای منتشر شده از ضرب و شتم کردهای معترض توسط محافظان اردوغان مناقشه زیادی به دنبال داشت.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، در جریان رسیدگی به حمله محافظان اردوغان به کردهای معترض فقط دو نفر مجازات شدند. این دو نفر تابعیت آمریکا را داشتند و به یک سال و یک روز حبس محکوم شدند. حکم بازداشت برای دو شهروند ترکیه نیز که دارای تابعیت کانادا هستند به همراه 4 نفر از نیروهای امنیتی ترکیه صادر شده است. با دخالت وزارت خارجه آمریکا، 11 نفر از نیروهای محافظ اردوغان که به ضرب و شتم کردهای معترض در جریان سفر وی به آمریکا متهم بودند تبرئه شده اند.

اکنون دو شرکت حقوقی در آمریکا پرونده ای را در دادگاه برای رسیدگی به اتهام وارده بر محافظان اردوغان تشکیل داده اند. آگنزکا فریزمن رییس شرکت حقوقی کوهن در آمریکا گفته است شواهد و مدارک ضرب و شتم چند شهروند کُرد توسط محافظان اردوغان متقن است زیرا تصاویر ویدیویی این مسئله را به خوبی نشان می دهند.

کد خبرنگار: 40101