سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  چهارشنبه 26 اردیبهشت  ::  17:10

هشت کتاب تازه از مرتضی حاتمی در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد

سرویس ایلام – امسال نویسندگان ایلامی در تألیف و ترجمه و بازآفرینی، رونمایی‌های زیادی در نمایشگاه کتاب تهران داشتند. مرتضی حاتمی با هشت عنوان کتاب تازه، رکورددار رونمایی کتاب بود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مرتضی حاتمی، نویسنده و روزنامه نگار ادبی به کردپرس گفت: در نمایشگاه بین المللی کتاب امسال، در حوزه‌ی بازنویسی و تالیف، هشت عنوان کتاب چاپ اولی از من برای مخاطبان کودک و نوجوان با حضور علاقه‌مندان رونمایی شد.

وی گفت: شش عنوان بازآفرینی توسط انتشارات فرهنگ مردم با نام‌های «راسوی مهربان»، «پهلوان مغرور»، «شغال آبی»، «ماهی‌خوار نادان»، «خدایی که در این نزدیکی‌ست» و «کشتی آرامش».

بازآفرین مجموعه ی ۲۴ جلدی از حکایت های «مرزبان نامه» و «بهارستان جامی» برای کودکان توضیح داد: یک مجموعه داستان نوجوان با عنوان «بیمارستانی در باغچه» توسط موسسه انتشارات هشت و «امتحان بزرگ ابراهیم / داستان زندگی حضرت ابراهیم» توسط انتشارات نگاران قلم از دیگر کتاب‌های رونمایی شده بود. 

وی با علام این‌که این کتاب‌ها با نگاهی تازه و خلاقه برای جامعه‌ی هدف کودک و نوجوان تالیف و بازآفرینی شده‌اند، اعلام کرد: در نمایشگاه کتاب امسال و در مجموع ۳۵۵۰۰ جلد کتاب در نوبت چاپ اول سرمایه گذاری و منتشر شدند.

این نویسنده‌ی ادبیات کودک و نوجوان که اصالتاً اهل صحنه‌ی کرمانشاه است ولی در ایلام زندگی و فعالیت ادبی دارد، در مورد نمایشگاه کتاب امسال گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران فرصتی مناسب و مغتنم برای تبادل فرهنگی و معرفی آثار تازه در حوزه‌ی نشر است ولی کاش تنها در مدت زمان ۱۰ روز برگزار نشود و زمان و فرصت بیشتری برای آن اختصاص یابد تا مخاطبان بتوانند به راحتی و با آسودگی کتاب‌های مورد علاقه‌ی خود را تهیه و خریداری کنند.

نویسنده ی کتاب «قصه‌های بهارستان» با گلایه از وضعیت نابه‌سامان اوضاع کاغذ و گرانی آن که با بالا رفتن دلار همراه است، ادامه داد: با وجود تلاش دلسوزانه و متعهدانه ناشر برای چاپ، متأسفانه دو عنوان کتابم برای نوجوانان که مدت‌هاست تمام مراحل مجوز و فنی آنها سپری شده، متاسفانه به نمایشگاه کتاب امسال نرسیدند ولی بی شک در ماه آینده منتشر خواهند شد.

وی از انتشار رمانی برای نوجوانان با عنوان «فرار...فرار...» توسط انتشارات آستان جانان و مجموعه ی ۱۵جلدی بازآفرینی از حکایت‌های الهی نامه برای کودکان در نشر نارنج و کتاب کودک «به من بگو من کی‌ام؟» توسط نشر آبتین خبر داد.

به گزارش کردپرس، از این نویسنده در دو حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان، بیش از ۴۵ کتاب منتشر شده است.