سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 26 اردیبهشت  ::  13:56

وعده دوباره برای رفع مشکلات مسکن مهر دگایران سنندج

سرویس کردستان- استاندار کردستان وعده داد رفع مشکلات پروژه مسکن مهر دگایران سنندج را با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی و معاون اول رییس جمهور پگیری می کند.

به گزارش کرد پرس، بهمن مرادنیا با بیان اینکه  چند روز آینده  ملاقاتی با اسحاق جهانگیری  معاون اول رییس جمهور در باره مشکلات استان خواهد داشت، گفت: در این دیدار دوباره حل مشکلات پروژه دگایران به صورت خاص مطرح خواهد شد، اگر بتوانیم با کمک معاون اول رییس جمهور مصوبه هیات دولت را اخذ کنیم بخش زیادی از مشکلات مربوط به این پروژه و ساکنان  آن حل خواهد شد.

مرادنیا با بیان اینکه، همه مسایل مربوط به این پروژه و حل آنها مربوط به دولت نیست، اما همه تلاش خود را به کار می گیریم تا بتوانیم از طریق دولت با دستگاه ها و بانک عامل این مسئله به صورت منطقی حل و فصل کنیم و به ضرورت حفظ آرامش و فضای دور از تنش در استان تاکید کرد و گفت: حل مشکلاتی از این دست که چندان نیز سخت نیست باید با منطق گفتگو و پرهیز از هرگونه اقدامی که موجب سوء استفاده بدخواهان است انجام پذیرد.

نماینده تعاونی مسکن مهر 1728 واحدی دگایران به مجموعه مشکلات  دامنگیر این پروژه اشاره کرد و گفت: این پروژه از سال 89 آغاز و قرار بود با وام 25 میلیون تومانی و در دو سال به اتمام برسد که متاسفانه این وعده مسئولان و شرکت پیمانکار محقق نشد.

شکری با بیان اینکه، در سال 96 این پروژه به بهره برداری رسید و وام آن از 25 میلیون تومان قبلی به 38 میلیون تومان افزایش یافت گفت: سود مشارکتی که بانک برای اعضا در نظر گرفته است 12 میلیون تومان است که برای صاحبان واحدها که عمدتا از اقشار ضعیف و تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند قابل قبول نیست.هم اکنون میزان قسطی که ماهیانه باید پرداخت شود رقمی در حدود 550 تا 600 هزار تومان است که این موضوع نیز واقعا از توان افراد خارج است.

شکری به خواست های اعضای تعاونی اشاره کرد و افزود: ما نباید تاوان دیرکرد پیمانکار در انجام تعهدات خود را بپردازیم و خواسته ما این است که سود وام مسکن مهر همانند شهرهای کوچک و به میزان چهار درصد محاسبه گردد. از دولت و بانک مسکن میخواهیم که سود دوران مشارکت را به همان میزان دوسال محاسبه و از افراد دریافت کند.