انتشار:  چهارشنبه 26 اردیبهشت  ::  14:29

احتمال خروج کامل جنبش تغییر از پروسه سیاسی عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نایب رئیس مجمع عمومی جنبش تغییر تأکید کرد که این حزب در صورت عدم اجرای درخواست های خود مبنی بر بازشماری دستی آرای انتخابات و یا برگزاری دوباره انتخابات در اقلیم کردستان، از پروسه سیاسی عراق خارج می شود.

 

به گزارش کردپرس، صالح ژاژاله یی در گفتگو با سایت خبری SNN گفت که جنبش تغییر به نتایج اعلام شدە از انتخابات چهارمین دوره مجلس عراق معترض است و تأکید می کند که در این انتخابات تخلفات گسترده روی داده و به همین دلیل خواستار بازشماری آرای انتخاباتی به صورت دستی شده است.

افزود که اگر نتایج واقعی انتخابات از طریق شمارش دستی مشخص نشود؛ جنبش تغییر خواهان برگزاری دوباره انتخابات در اقلیم است و در صورت عدم اجرای این درخواست ها آخرین گزینه برای این حزب، خروج کامل از پروسه سیاسی عراق خواهد بود.

انتخابات چهارمین دوره مجلس عراق شنبه 22 اردیبهشت/12 می، در سراسر این کشور برگزار شده و پس از اعلام نتایج اولیه و غیر رسمی این انتخابات، تمامی احزاب اقلیم کردستان، از جمله احزاب اسلام گرا، جنبش تغییر، نسل نو و هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت؛  دو حزب حاکم اتحادیه میهنی و حزب دمکرات را به تقلب در انتخابات و دست‌کاری آرا متهم کرده و خواهان شمارش دستی آرا و یا برگزاری دوباره انتخابات شده اند.