سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397  ::  16:30   

بیانیه PKK در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه:

قتل عام غزه را به شدت محکوم می کنیم

سرویس ترکیه - کمیته اجرایی PKK با انتشار بیانیه ای در محکوم کردن حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی اسرائیل علیه مردم غزه عنوان کرد: قتل عام غزه را به شدت محکوم می کنیم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری زرنیوز، کمیته اجرایی PKK با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی اسرائیل به مردم غزه، با قتل عام خواندن این اقدام نیروهای صهیونیستی عنوان کرد: در اثر تیراندازی نیروهای اسرائیلی به تظاهر کنندگان در غزه ده ها فلسطینی جان خود را از دست داده اند. قتل عام غزه را به شدت محکوم کرده و به خانواده شهدا و ملت فلسطین تسلیت می گوییم.

در این بیانیه با تاکید بر این که مسئله میان فلسطین و اسرائیل با استفاده از خشونت حل نخواهد شد عنوان شده است: اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل که می توان از این شهر به عنوان پایتخت تمام دین ها و حتی انسانیت نام برد، بی احترامی به تمام دین ها بوده و یک توطئه از پیش تعیین شده است. این مسئله باید با مذاکره و دیالوگ حل شود و کسانی که می خواهند با تحمیل کردن مسائل و استفاده از زور و اجبار مسئله را حل کنند نتیجه ای به غیر از سنگین تر کردن بحران نخواهد داشت. این قتل عام اخیر این واقعیت را یک بار دیگر نمایان کرد.

در بیانیه  PKK عنوان شده است: مسئله فلسطین مسئله ای است که نزدیک به 100 سال است منتظر حل و فصل شدن است. ملت فلسطین و تمام دوستان آنان در جهان برای آزادی سرزمین های فلسطین اشغالی یک مبارزه بزرگ انجام داده اند. ملت فلسطین در حالی که برای آزادی خود مبارزه می کردند، از دیگر مبارزه های دموکراتیک و آزادی خواهانه در جهان حمایت کرده و حتی این جریان از مبارزات آزادی خواهانه PKK نیز حمایت کرده است. همکاری و ایستادگی کردها، عرب ها و فلسطینی ها مانند دیروز، امروز نیز ادامه دارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک