سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397  ::  19:32   

درخواست مقتدی صدر برای دیدار رهبران ائتلاف‌های انتخاباتی جدید

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رهبر جریان صدر دیدار و گفت و گوی رهبران ائتلاف های انتخاباتی جدید در عراق با وجود اختلافات میان آنها برای تشکیل یک دولت تکنوکرات را خواستار شد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، "مقتدی صدر"، رهبر جریان صدر بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در پیامی در حساب کاربری خود در توییتر از کسانی که "رهبران ائتلاف های جدید" خواند درخواست کرد با وجود اختلافات میان خود، برای تشکیل یک دولت تکنوکرات دیدار و گفت و گو کنند.

صدر که با رهبری ائتلاف "سائرون" در انتخابات پارلمانی اخیر عراق به پیروزی رسیده، در این باره نوشت: با وجود اختلافاتی که داریم، بدون آن که از اصول خود دست بکشیم به دنبال مسائل مشترک میان خود باشیم بنا بر این بیایید گفت و گو کنیم؛ به همین دلیل رهبران ائتلاف های جدید را به نشست دعوت می کنم و برای ساختن عراق خود و تشکیل دولت تکنوکرات شرافتمند و پدرانه، در خانه من باز و دستانم گشاده است.

این در حالی است که روز گذشته شماری از رهبران سیاسی عراق از جمله مسعود بارزانی، نیچروان بارزانی، هادی عامری، عمار حکیم و اسامه نجیفی با رهبر جریان صدر تماس گرفته و رتبه نخست ائتلاف سائرون در انتخابات پارلمانی عراق را به وی تبریک گفتند.