سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 26 اردیبهشت  ::  20:46

کمیسیون انتخابات عراق:

نتایج نهایی انتخابات تا 2 روز دیگر اعلام می‌شود/ کارمندان کمیسیون در کرکوک گروگان هستند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- کمیسیون انتخابات عراق از اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی این کشور تا دو روز دیگر خبر داده و اعلام کرد که کارمندان آن در کرکوک در حکم گروگان هستند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، "ریاض بدران"، رئیس اداره انتخاباتی کمیسیون عالی مستقل انتخابات در عراق عصر امروز (چهارشنبه) ضمن تاکید بر این هیچ گونه توجیهی وجود ندارد تا کمیسیون به شمارش دستی آرای انتخابات پارلمانی اخیر این کشور روی بیاورد، خاطر نشان ساخت که نتایج نهایی انتخابات تا دو روز آینده اعلام خواهد شد.

بدران در یک کنفرانس خبری در شهر بغداد با اعلام این که تاکنون 186 مرکز اخذ رای در کرکوک نتایج رای گیری انتخابات پارلمانی را به کمیسیون انتخابات ارسال نکرده، تاکید کرد که برخی جریان های سیاسی ضمن اعمال فشار بر کارمندان دفتر کمیسیون در این استان مورد مناقشه، برخی از آنها را تهدید به قتل کردند در حالی که برخی از کارمندان نیز در عمل در بازداشت به سر می برند و تبدیل به گروگان شده اند.

رئیس اداره انتخاباتی کمیسیون انتخابات عراق ضمن درخواست از دستگاه های امنیتی برای انجام وظیفه خود و محافظت از جان کارمندان و اعضای کمیسیون، از حیدر عبادی، نخست وزیر این کشور نیز درخواست کرد محافظت کافی برای کمیسیون و کارمندان و اعضای آن را تامین کند.