انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  00:03

در جلسه تنظیم بازار شهرستان دهگلان مطرح شد:

لزوم تشدید بازرسی ها و توزیع عادلانه اقلام اساسی در دهگلان

سرویس کردستان- در جلسه تنظیم بازار شهرستان دهگلان که با محوریت تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان برگزار شد بر ضرورت توزیع عادلانه اقلام اساسی و نیز تشدید بازرسی ها و نظارت تاکید شد.

 

به گزارش کردپرس، تنظيم بازار تعريف بسيار گسترده اي دارد و به روش هاي مختلف قابل اجرا است، اما در مجموع شامل افزايش يا كنترل مقدار و قيمت  و تقاضا، حفظ يا تثبيت درآمد توليد كنندگان و حمايت از مصرف كنندگان مي شود.

به همین منظور ظهر امروز جلسه "تنظیم بازار" جهت دسترسی مطلوب مصرف کنندکان به اقلام ضروری در ایام ماه مبارک رمضان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان دهگلان برگزار شد.

رییس اداره صنعت و معدن شهرستان دهگلان ضمن اشاره به موفقیت آمیز بودن تصمیمات اتخاذ شده در خصوص تنظیم بازار در ایام نوروز، اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان نیز همان تدابیر اتخاذ شده در ایام نوروز پیاده سازی و اجرا خواهد شد.

فرهنگ اختری با اشاره به تقاضای مردم برای کالاهای اساسی تصریح کرد: در ایام ماه مبارک رمضان اقدامات نظارتی برای برخورد با متخلفان تشدید خواهد شد.

وی در ادامه به استقرار اداره تعزیرات در شهرستان دهگلان از یک هفته پیش خبر داد و گفت: عدم وجود این نهاد در دهگلان خلا بزرگی در کنترل تخلفات بود اما با استقرار این اداره در شهرستان شاهد اقدامات خوبی خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: تاکنون 15 تن برنج برای دهگلان جذب شده است که از جهاد کشاورزی انتظار داریم با توجه به نیاز مردم با رایزنی های لازم با استان، این مقدار افزایش یابد.

در ادامه، معاون فرماندار با تاکید بر لزوم توزیع عادلانه اقلام اساسی در بین مردم گفت: تنظیم بازار در ایام رمضان باید به صورتی انجام شود تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

محمد محمدی با اشاره به اینکه تعداد بازرسی ها در این ایام باید بیشتر شود،  اظهار کرد: قبلا بازرسی ها به علت نبود تعزیرات در شهرستان ابتر می ماند اما استقرار این اداره در دهگلان در روزهای اخیر، شروع مثبتی می تواند باشد.

وی در پایان افزود: ضروری است اداره صنعت و معدن برای توزیع عادلانه تر کالاهای اساسی در مراکز دهستان ها تلاش کند تا موجبات رضایت مردم فراهم شود.