انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  08:20

بازدید از تمام موزه‌های استان ایلام رایگان شد

سرویس ایلام – به گفته‌ی معاون میراث فرهنگی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام، مردم ایلام می‌توانند در روز جهانی موزه‌ها به صورت رایگان از موزه‌های استان دیدن کنند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، رویا ارجمندی گفت: به مناسبت هفته‌ی میراث فرهنگی و روز جهانی موزه‌ها و به منظور تشویق و ترغیب مردم جهت بازدید از موزه‌ها، روز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری بازدید از موزه‌های تحت پوشش این اداره کل در سطح استان رایگان می باشد.

وی افزود : ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه ها و آغاز هفته میراث فرهنگی با شعار«ارتباطات خلاق و نوین موزه‌ها، رویکردهای جدید، مخاطبین جدید» است.

ارجمندی عنوان کرد : استان ایلام دارای سه موزه تحت پوشش این اداره کل است. موزه‌ی مردم شناسی  واقع در بنای تاریخی قلعه والی که معرف فرهنگ و آداب و رسوم و پوشش لباس مردم استان می باشد، موزه‌ی تاریخ کشاورزی واقع در بنای تاریخی کاخ فلاحتی که در آن ابزار آلات کشاورزی از دوران پیش از تاریخی و مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: موزه‌ی سوم، موزه‌ی باستان شناسی واقع در شهرستان دره شهر است که در آن اشیایی از دوران پیش از تاریخ تا دوران اسلامی در معرض دید عموم و علاقمندان قرار گرفته است.