انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  09:38

مسعود بارزانی: انتخابات، وضعیت جدیدی در عراق به‌ وجود آورد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) موضوع حائز اهمیت برای برای اقلیم کردستان پس از انخابات پارلمانی عراق را موضع احزاب پیروز در برابر حقوق و مطالبات مردم کردستان دانست.

به‌ گزارش کردپرس، رسانه‌ های حزاب دمکرات کردستان از دیدار مسعود بارزانی با شیخ احمد جربا رهبر جنبش الغد سوریه در صلاح الدین اربیل خبر دادند.

بر اساس گزارش ها، شیخ احمد جربا در این دیدار موفقیت حزب دمکرات کردستان در انتخابات پارلمانی عراق را به مسعود بارزانی و مردم کردستان تبریک گفت و به نقش بارزانی در حل مشکلات عراق و منطقه اشاره کرد.

رهبر جنبش الغد سوریه بر اهمیت جایگاه اقلیم کردستان در عراق و منطقه تاکید کرد و اعلام داشت که بهبود روابط اربیل و بغداد بر ثبات و برقراری امنیت در منطقه تاثیر مثبتی خواهد داشت.

در مقابل، بارزانی تاکید کرد: برگزاری انتخابات پارلمانی عراق وضعیت جدیدی را به‌ وجود آورده است و در حال حاضر موضوع حائز اهمیت برای اقلیم کردستان، موضع احزاب پیروز در انتخابات عراق در برابر حقوق و مطالبات مردم کردستان می باشد.

شایان ذکر است که‌ پارتی در انتخابات پارلمانی عراق که‌ در 12 می برگزار شد بر اساس آمار اعلامی از سوی کمیسیون 26 کرسی را کسب و در راس احزاب کردستانی قرار گرفت.