انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  10:09

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان تاکید کرد

نظارت بر مراکز عرضه کالاهای اساسی در کردستان باید تشدید شود

سرویس کردستان- مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان با تاکید بر ضرورت افزایش نظارت های شدید بر بازار کالاهای اساسی در استان گفت:  گزارشات  متعددی  مبنی بر  عرضه کالاهای درجه دو به اسم کالاهای  درجه یک به دست ما رسیده است و باید به صورت جدی با این موضوع برخورد شود.

به گزارش کرد پرس، سیدنجیم حسینی در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان کردستان با بیان اینکه اصناف باید براساس واقعیت کالاها را  قیمت‌گذاری و عرضه کنند، گفت: مگر می‌شود گوشت درجه‌ یک براساس قیمت کارشناسی شده 42 هزار تومان باشد ولی با  33 هزار تومان در بازار عرضه شود!؟

حسینی افزود: نباید به این افراد اجازه داده شود که از اعتماد مردم سوء استفاده کنند و گوشت درجه دو را به جای گوشت درجه یک به مشتری قالب کنند. این کار در کنار ظلم به مصرف کنندگان اجحاف در حق توزیع کنندگان فراودهای خام دامی است که با قیمت کارشناسی شده گوشت درجه یک را در بازار عرضه می‌کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان خاطرنشان کرد: در تعطیلات نوروزی امسال متاسفانه مقادیر زیادی گوشت فاسد در مراکز عرضه فراوردهای خام گوشتی شناسایی شده که این مهم نیاز به نظارت‌های بیشتر را ضروری کرده است.

شهریار حنیفی مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی کردستان نیز در این جلسه با بیان اینکه با هدف جلوگیری از افزایش قیمت بامیه زولبیا این آمادگی را داریم که شکر و روغن را با قیمت مناسب در اختیار قنادی‌ها قرار دهیم، گفت: در ماه رمضان با هدف تنظیم بازار 20 مرکز برای عرضه گوشت منجمد فعال شده تا بستر خدمات‌رسانی بهتر به مردم فراهم شود.