انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  14:14

آغاز اقدامات اجرایی برای برگزاری انتخابات پارلمان کردستان عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی کمیسیون عالی انتخابات و همه پرسی اقلیم کردستان اعلام کرد: اقدامات اولیه برای برگزاری انتخابات پارلمان کردستان انجام شده و هیئت وزیران باید بودجه اختصاص یافته به این امر را اعلام کند.

به گزارش کردپرس، شیروان زرار، سخنگوی کمیسیون عالی انتخابات و همه پرسی اقلیم کردستان در گفتگو با باسنیوز، اعلام کرد: پس از اینکە هیئت وزیران اقلیم کردستان روز هشتم مهرماه (30 سپتامبر) را برای انتخابات پارلمان کردستان تعیین کرد، بر اساس نامه های ارسالی به کمیسیون ما نیز اقدامات لازم اولیه را انجام دادیم.

وی گفت: هفته ی آینده آخرین تصمیمات  درباره  اجرای برنامه هایمان اتخاذ خواهد شد.

 شیروان زرار اعلام کرد: هیئت وزیران اقلیم کردستان در مرحله اول میزان ١٠ میلیارد دینار بودجه به کمیسیون داده است تا بتوانیم کارهای اولیه را انجام دهیم و در دو مرحله دیگر نیز بودجه های بعدی به ما پرداخت خواهد شد.

قرار بود انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان اول نوامبر 2017 برگزار شود، اما به‌ تعویق افتاد.

هندرین محمد رئیس کمیسیون عالی انتخابات اقلیم کردستان علت تعویق انتخابات پارلمانی و ریاست اقلیم کردستان عراق را عدم اعلام نام نامزدها از سوی احزاب اعلام کرد.

نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق سه‌شنبه 8 می، اعلام کرد که 30 سپتامبر 2018 را به عنوان موعد برگزاری انتخابات پارلمانی کردستان تعیین کرده اند.