سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  14:57

دفاعیه یوکسکداغ در دادگاه:

از این دادگاه نه برای خودم بلکه برای صلاح الدین دمیرتاش درخواست آزادی دارم

سرویس ترکیه - پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده فیگن یوکسکداغ، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها امروز در شرایطی برگزار شد که وی در دفاعیه خود عنوان کرده است: از این دادگاه نه برای خودم بلکه برای صلاح الدین دمیرتاش درخواست آزادی دارم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده فیگن یوکسکداغ، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها امروز در زندان سینجان برگزار شد و یوکسکداغ با حضور برخی سفرای کشورهای اروپایی و روزنامه نگارانی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به قرائت دفاعیه خود پرداخت.

در بخش های مهم دفاعیه یوکسکداغ آمده است: در حالی که کشور از دوران بسیار حساسی عبور می کند از انجام وظیفه ما جلوگیری صورت می گیرد. جلوگیری از انجام وظیفه منتخبین ملت جرم است و این جرم را اقتداری مرتکب می شود که در امور دستگاه قضایی دخالت می کند و دستگاه قضا نیز متاسفانه در این جرم شریک اقتدار سیاسی است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: بسیار خوب ما را زندانی کرده اند. ولی آیا توانستند حزب دموکراتیک خلق ها را ساکت کنند؟ اراده و صدای حزب دموکراتیک خلق ها با زندانی شدن ما نابود نخواهد شد. صلاح الدین دمیرتاش که یک سال و نیم است در زندان به سر می برد بار دیگر نامزد حزب در انتخابات ریاست جمهوری است و در مرکز سیاست قرار دارد. اقتدار سیاسی در تلاش برای تصفیه ما است ولی علی رغم گذشت یک سال ونیم موفق به این کار نشده است. یک سال و نیم دیگر هم بگذرد موفق نخواهید شد، یک باره شابد به خود بیایید و ببینید صلاح الدین دمیرتاش که کابوس شما است در دور دوم انتخابات رقیبتان شده است. من امروز از این دادگاه برای خود درخواست آزادی نمی کنم بلکه برای صلاح الدین دمیرتاش درخواست آزادی دارم. این خواسته نیز نه برای دمیرتاش و نه برای خودمان است. این درخواست برای عملی شدن یک انتخابات آزاد و خواست ملت ترکیه است.

 

کد خبرنگار: 30102