انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  15:22

اقلیم کردستان بهشت سهامداران شرکت نفی جنل انرژی

سرویس جهان- شرکت جنل انرژی ترکیه در آخرین گزارش مالی خود به سهامداران خود اعلام کرد که دولت اقلیم کردستان عراق در سه سال گذشته به طور منظم دستمزد فعالیت این شرکت را پرداخت کرده است.

 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت شرکت نفتی جنل انرژی- شرکتی ترکی-انگلیسی که در لندن ثبت شده- دولت اقلیم کردستان عراق در طول سه سال گذشته به طور منظم دستمزد این شرکت را که در میادین نفتی مختلف در اقلیم کردستان به استخراج نفت مشغول است پرداخت کرده است.

این شرکت در آخرین گزارش خود به سهامداران شرکت مژده داده که همچنان به کسب درآمد از محل فعالیت در اقلیم کردستان امیدوار است و دولت اقلیم کردستان عراق در سه ماه گذشته حدود 100 میلیون دلار به این شرکت بابت فعالیت در این منطقه پرداخت کرده است.

این شرکت با اشاره به تاثیر پرداخت منظم دستمزد شرکت از سوی دولت اقلیم کردستان بر توسعه فعالیت های آن اعلام کرده است در حال گسترش و توسعه سه چاه نفتی از 6 چاه مورد نظر در میدان پیشخابیر است.

جنل انرژی همچنین به دنبال توسعه میادین بناباوه و میران است که به گفته این شرکت از میزان قابل توجهی منابع نفت و گاز برخوردار هستند.

دولت اقلیم کردستان عراق در طول سه سال گذشته و با وجود عدم پرداخت حقوق کارمندان خود تلاش کرده است دستمزد شرکت های نفتی خارجی را در اقلیم کردستان پرداخت کند. اقلیم کردستان قبل از بازپس گیری مناطق مورد مناقشه از سوی نیروهای عراقی، روزانه حدود 600000 بشکه نفت خام صادر می کرد اما میزان صادرات نفت این منطقه اکنون به کمی بیش از 300000 بشکه در روز کاهش یافته است.

کد خبرنگار: 40101