سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  15:59

احمد شیک، روزنامه نگار معروف روزنامه جمهوریت نامزد HDP در انتخابات پارلمانی شد

سرویس ترکیه - احمد شیک، روزنامه نگار معروف ترکیه که به تازگی از زندان آزاد شده است با استعفا از روزنامه جمهوریت، از حوزه انتخاباتی استانبول، نامزد حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات پارلمانی 24 ژوئن 2018 ترکیه شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، احمد شیک، روزنامه نگار معروف ترکیه که بعد از بیش از یک سال حبس به تازگی از زندان آزاد شده است با استعفا از روزنامه جمهوریت، از حوزه انتخاباتی استانبول، نامزد حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات پارلمانی 24 ژوئن 2018 شد.

احمد شیک در بیانیه ای کتبی که در این خصوص منتشر کرد، تاکید کرده است: برای صلح، دموکراسی، برابری، عدالت و آزادی به راه افتاده ام. برای این که کشوری را به آیندگانمان تحویل دهیم که در آن فرزندانمان راحت زندگی کرده و در آرامش نفس بکشند، آینده خود را آزادانه تعیین کنند باید از اکنون در برابر عادی شدن نژادپرستی، ایجاد تخم نفاق و جدایی به اقدامی جدی دست بزنیم. من پیش از این گفته ام یک بار دیگر هم تاکید می کنم این کشور لایق روشنایی حقیقت است نه تاریکی دروغ. شعار اصلیام در عرصه سیاسی هم مانند تجربه روزنامه نگاری همانگونه که ناظم در یک شعر می گوید این است: از لالایی های مادرانه تا اخبار مجری های اخبار کارمان در قلب ها، کتاب ها و خیابان ها شکست دادن دروغ خواهد بود. دقیقا به همین خاطر نامزد نمایندگی پارلمان شده ام. به همراه صلاح الدین دمیرتاش، نامزد حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات ریاست جمهوری و هم سنگران زندانی وی و سایر سیاستمداران این حزب، روزنامه نگاران، دانشجویان و وکلا بنده هم در این مبارزه هستم.

 

کد خبرنگار: 30102