انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  17:16   

در شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی

طرح مناطق ویژه اقتصادی در هفت شهرستان آذربایجان غربی تصویب شد

سرویس آذربایجان غربی- طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در شهرستان های در شهرستان های بوکان، مهاباد، چایپاره، میاندوآب، نقده، اشنویه و پیرانشهر تصویب شد.

 

  به گزارش کردپرس، شورای برنامه ریزی و توسعه استان آذربایجان غربی در جلسه امروز پنج شنبه خود،  ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان های  در شهرستان های بوکان، مهاباد، چایپاره، میاندوآب، نقده، اشنویه و پیرانشهر تصویب کرد.

 این مصوبه برای طی مراحل بعدی به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جهت طرح در هیات دولت ارسال خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی در  این جلسه رابطه با ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان آذربایجان غربی گفت: یکی از شروط ایجاد مناطق ویژه اقتصادی داشتن سرمایه گذار است که در چهار شهرستان بوکان، مهاباد، چایپاره و میاندوآب سرمایه گذاران (سازمان مسئول منطقه) مشخص و معرفی شده اند؛ امیدواریم با تصویب این طرح در دولت و مجلس، شاهد هموار شدن مسیر جذب سرمایه گذاری و رونق اقتصادی در شهرستان ها و به طور کلی در استان باشیم.

محمد مهدی شهریاری در ادامه سخنان خود توجه به مناطق محروم و جبران عقب ماندگی ها در این مناطق را جزو اولویت های اصلی استان عنوان کرد و گفت: با رفع کمبودها و جبران عقب ماندگی ها در مناطق محروم و بویژه مناطق مرزی استان که از امکانات بسیار کمی برخوردار هستند، جلوی مهاجرت ها و ایجاد مناطق حاشیه نشین در استان گرفته می شود.

وی تاکید کرد: باید از منابعی که در اختیار استان است به شکل بهینه در جهت رشد و تعالی و ارتقای شاخص های توسعه استان استفاده شود.

استاندار آذربایجان غربی ضرورت توجه به بخش آموزش و پرورش را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: آموزش و پرورش با مشکلات زیادی از جمله وجود بیش از 300 مدرسه کانکسی در استان درگیر است که لازم است با مدیریت منابع حداقل بخشی از این مشکلات رفع شود.

حضرتی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه توضیحاتی را در خصوص توزیع اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای استان در سالجاری ارائه نمود.