انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  19:47   

نماینده حزب حرکت ملی ترکیه در پارلمان:

بخش عمده ای از هوادران حزب حرکت ملی ترکیه به اردوغان رای نخواهند داد

سرویس ترکیه - آتیلا کایا، نماینده استانبول در پارلمان ترکیه از حزب حرکت ملی ترکیه در انتقاد از ائتلاف جمهور عنوان کرده است: بخش عمده ای از هوادران حزب حرکت ملی ترکیه به رجب طیب اردوغان رای نخواهند داد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، آتیلا کایا، نماینده استانبول در پارلمان ترکیه از حزب حرکت ملی ترکیه و از مخالفان ائتلاف جمهور و رجب طیب اردوغان در درون این حزب در اظهاراتی بار دیگر با انتقاد از اردوغان عنوان کرده است: اردوغان سالیان درازی علیه جامعه ملی گرای ترکیه یک رفتار دشمنانه داشته است. چنین فردی که سال ها با ملی گرایان دشمنی کرده است چرا اکنون باید نامزد ما در انتخابات باشد. این موضوع در نزد هواداران حزب حرکت ملی ترکیه به شکل بسیار جدی مطرح است. هوادران حزب حرکت ملی ترکیه نمی دانند که چرا بی قید و شرط باید از اردوغان حمایت شود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: چه اندازه که در رفراندوم قانون اساسی ترکیه از سوی هوادران حزب حرکت ملی به این رفراندوم رای نه داده شده بیشتر از آن نیز در انتخابات ریاست جمهوری به اردوغان رای نخواهند داد. ائتلاف با حزب عدالت و توسعه تحت عنوان ائتلاف جمهور صورت گرفت، ولی محض رضای خدا یک مشورت، مذاکره و یا جلسه کوچک هم در حزب برگزار نشد.

 

کد خبرنگار: 30102