انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  22:12

پیشنهاد دو کرسی مجلس عراق به یکی از احزاب معترض به نتایج انتخابات در اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو شورای رهبری حزب اتحاد اسلامی کردستان اعلام کرد که به این حزب پیشنهاد شده در مقابل به دست آوردن دو کرسی مجلس عراق، از اعتراضات خود نسبت به وقوع تخلف در انتخابات اقلیم کردستان صرف نظر کند.
 

به گزارش کردپرس، ابوبکر هلدنی رئیس فراکسیون حزب اتحاد اسلامی کردستان در گفتگو با آژانس خبر آناتولی تأکید کرد که اتحاد اسلامی تمامی فرآیند رأی گیری و شمارش آرا در انتخابات مجلس عراق در اقلیم کردستان را رد کرده و آن را نمایشی کمدی و اهانت به اصول دمکراسی در اقلیم می داند.

عضو شورای رهبری حزب اتحاد اسلامی کردستان با تأکید بر اعتراض جدی این حزب به نتایج انتخابات در اقلیم گفت که صندوق های آرا به سرقت رفتە و شمارش دستی آرا نمیتواند نتیجه واقعی انتخابات را مشخص کند و این حزب به همراه 6  حزب دیگر احزاب اقلیم خواستار برگزاری دوباره انتخابات در سه استان اقلیم و استان مورد مناقشە کرکوک هستند.

وی مدعی شد که به اتحاد اسلامی پیشنهاد شده که در قبال دریافت دو کرسی در مجلس عراق از اعتراض خود به نتایج انتخابات در اقلیم صرف نظر کرده و این نتایج را قبول کند، اما اتحاد اسلامی این پیشنهاد را رد کرده و بر اعتراض خود پافشاری می کند.

همچنین گفت که تحریم کامل پروسه سیاسی عراق، از گزینه های پیش روی اتحاد اسلامی است.