انتشار:  پنج‌شنبه 27 اردیبهشت  ::  23:22   

یک سایت روسی مدعی شد؛

بازداشت 60 نظامی فرانسوی در مسیر ورود به مناطق تحت کنترل کردهای سوریه

سرویس جهان- سایت و کانال تلگرامی وارگونزو در خبری که هنوز منابع رسمی تایید نکرده اند نوشت: 60 نیروی نظامی فرانسوی که از عراق وارد سوریه شده بودند توسط نیروهای سوریه بازداشت شده اند اما بعدا با وساطت نیروهای کرد-عرب سوریه آزاد شده اند.

 

به گزارش کردپرس، سایت روسی وارگونز که کانالی تلگرامی به همین نام را نیز دارد، ادعا کرده است 60 نیروی نظامی فرانسوی که از عراق وارد سوریه شده و اشتباها وارد منطقه تحت کنترل نیروهای دولتی سوریه در حسکه شده بودند بازداشت شده اند.

بر اساس گزارش کانال تلگرامی وارگونزو، کاروان نظامیان فرانسوی شامل 60 نفر که بوسیله 20 خودروی تویوتا لاندکروز و از طریق مناطق تحت کنترل نیروهای کرد سوریه در مرز عراق وارد سوریه شده بودند اشتباها وارد مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی شده و بازداشت شده اند.

این کانال تلگرامی که تصاویر منتسب به نظامیان فرانسوی را نیز منتشر کرده نوشته است رییس این گروه نظامی به نیروهای دولتی سوریه گفته است آنها برای کمک به نیروهای سوریه دموکراتیک که کردها هدایت آن را بر عهده دارند وارد سوریه شده اند.

بر اساس گزارش سایت وارگونزو، همه خودروها دارای پلاک کشور عراق بوده و در داخل برخی خودروها سلاح های تک تیرانداز پیدا شده است.

گفته شده که بعد از مذاکره میان نیروهای کرد و ارتش سوریه نیروهای فرانسوی آزاد شده اند. نیروهای سوریه قبل از آزاد کردن نیروهای فرانسوی از آنها عکس گرفته و از پاسپورت های آنها کپی تهیه شده است.

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه در ماه مارس و بعد از دیدار با هیئتی از فرماندهان و مقامات کرد سوریه قول داده بود برای جلوگیری از درگیر شدن نیروهای وفادار به ترکیه با نیروهای کرد سوریه در منبج، به این منطقه نیرو اعزام کند.

مقامات کرد سوریه قبلا ورود نظامیان فرانسه به منطقه تحت کنترل کردهای سوریه را تایید کرده بودند.

کد خبرنگار: 40101