انتشار:  یک‌شنبه 30 اردیبهشت  ::  14:10

سائرون: گفت‌وگو با نصر و حکمه ادامه دارد/ هم‌پیمانی با فتح و دولت قانون بعید است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از نامزدهای پیروز ائتلاف سائرون در عراق ضمن تاکید بر این که هم پیمانی با ائتلاف نصر و جریان حکمه هنوز نهایی نشده، هم پیمانی با ائتلاف های فتح و دولت قانون را بعید ندانست.

به گزارش کردپرس، قصی یاسری، نامزد پیروز ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر در انتخابات پارلمانی اخیر عراق امروز (یک شنبه) در گفت و گو با الغدپرس اعلام کرد که هم پیمانی این ائتلاف با ائتلاف نصر به رهبری حیدر عبادی و جریان حکمه به رهبری عمار حکیم تاکنون نهایی نشده و دیدارها و گفت و گوهای میان آنها برای دستیابی به تفاهم در این زمینه همچنان ادامه دارد.

یاسری ضمن تاکید بر این که ائتلاف نصر و جریان حکمه نزدیک ترین گروه های سیاسی به ائتلاف سائرون هستند، اذعان کرد که مجموع کرسی های هر سه گروه در پارلمان آینده عراق برای ایجاد بزرگ ترین فراکسیون جهت تشکیل دولت آینده کفایت نمی کند و در نتیجه به هم پیمانی با گروه های دیگری نیز نیاز دارند.

این عضو ائتلاف سائرون از احتمال آغاز گفت و گو با ائتلاف وطنیه به رهبری ایاد علاوی و همچنین گروه های سنی و کُرد برای تشکیل بزرگ ترین فراکسیون خبر داده و هم پیمانی با ائتلاف های دولت قانون به رهبری نوری مالکی و فتح به رهبری هادی عامری را بعید دانست.