انتشار:  دوشنبه 31 اردیبهشت  ::  10:23

آسوشیتدپرس:

اهداف اردوغان در سوریه در مقابله با کُردها خلاصه می شود

سرویس جهان- خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: برای اردوغان در سوریه تضعیف نیروهای کرد و جلوگیری از تشکیل یک مینی کشور کردی از هر چیز دیگری مهم تر است.

 

به گزارش کردپرس، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی با اشاره به این که بازیگران زیادی در تقابل در سوریه حضور دارند نوشت: یکی از این بازیگران ترکیه است که تمام تلاش خود را برای مقابله با کُردهای سوریه به کار گرفته است.

آسوشیتدپرس در ادامه نوشت: حضور در سوریه برای رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه در کردها خلاصه شده که آنها با کمک آمریکا توانستند داعش را در شمال و شرق سوریه شکست داده و بخش های زیادی را از این کشور از داعش بازپس بگیرند. این مسئله ترکیه را به حدی خشمگین کرده که تهاجمی همه جانبه را علیه کردها آغاز کرده که دامنه آن به اقلیم کردستان در شمال عراق نیز کشیده شده است.

به عقیده نویسنده گزارش آسوشیتدپرس، حضور آمریکاییها در میان کردهای سوریه باعث شده است ترکیه نیز به حضور طولانی مدت در این کشور فکر کند. آنکارا کردهای سوریه را وابسته به پ.ک.ک می داند که از نظر این کشور یک گروه تروریستی محسوب می شود.

در این گزارش تاکید شده است ترکیه در سوریه یک هدف مهم دارد و آن جلوگیری از قدرت گرفتن کردها و تشکیل یک مینی کشور کُردی در مرزهای جنوبی خود است. البته این کشور می خواهد در دوران پساجنگ در سوریه نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.

کد خبرنگار: 40101