انتشار:  دوشنبه 31 اردیبهشت  ::  13:34

استاد بازنشسته دانشگاه آیداهوی آمریکا:

آمریکا با خروج نیروهایش از سوریه کُردها را به خطر می اندازد

سرویس جهان- پروفسور لئوناردو هیچکاک، استاد بازنشسته فلسفه از دانشگاه آیداهو می گوید با خروج نیروهای آمریکا از سوریه، کردهای این کشور با تهدیدهای زیادی روبه می شوند.

 

به گزارش کردپرس، پروفسور لئوناردو هیچکاک استاد بازنشسته فلسفه از آیداهو در یادداشتی که در مجله آیداهو استیت منتشر شده هشدار داده است در صورت خروج آمریکا از سوریه کردهای این کشور با تهدید جدی روبه رو می شوند.

وی با اشاره به عزم ترکیه در جلوگیری از بوجود آمدن یک کیان مستقل و حتی خودمختار در شمال سوریه از سوی کردها، هشدار داده است قصد دونالد ترامپ برای خروج نیروهای آمریکا از سوریه نیروهای کرد را با خطر جدی روبه رو می کند.

پروفسور لئوناردو هیچکاک خاطرنشان کرده است درست است آمریکا به کردهای سوریه در مبارزه با داعش کمک کرده است اما بخش اعظم مبارزه با داعش را در سوریه نیروهای کرد این کشور انجام داده اند.

این استاد بازنشسته دانشگاه تاکید می کند که تنفر ترکیه از نیروهای کرد سوریه باعث شد تهاجمی را علیه این نیروها در شمال سوریه آغاز کند. به باور وی ترکیه بیم دارد ایجاد یک کیان مستقل کردی در شمال سوریه باعث رشد احساسات ناسینالیستی در میان کردهای ساکن ترکیه شود.

کد خبرنگار: 40101