انتشار:  دوشنبه 31 اردیبهشت  ::  13:59

جایگاه متزلزل حزب عدالت و توسعه در انتخابات بر اساس نظرسنجی ها

سرویس ترکیه - عصمت اوزچلیک، روزنامه نگار روزنامه آیدینلیک، در سرمقاله امروز خود نوشته است: نتایج نظرسنجی های مختلفی که صورت می گیرد روحیه حزب عدالت و توسعه را خراب کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه آیدینلیک، عصمت اوزچلیک، روزنامه نگار روزنامه آیدینلیک، در سرمقاله امروز خود با اشاره به انتخابات پیش روی ترکیه که 33 روز تا برگزاری آن باقی مانده است، نوشت: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه کسی که است که تحلیل های بسیار خوبی از نظرسنجی های مختلف در ترکیه می کند. در این اواخر نظرسنجی های مختلفی که صورت می گیرد روحیه حزب عدالت و توسعه را خراب کرده است. شورای مرکزی حزب بسیار اضطراب دارند. نگرانی های حزب حاکم از مشکلات اقتصادی روز افزون در ترکیه در حال افزایش است.

در ادامه این مقاله آمده است: یکی از روزنامه نگاران نزدیک به حزب عدالت و توسعه که این حزب را از نزدیک دنبال می کند می گوید: روحیه حزب عدالت و توسعه در این اواخر به حد کافی پایین آمده است. نظرسنجی ها اصلا خوب نیست. تمام اقداماتی که صورت گرفته تاثیری در جامعه نداشته است. حزب عدالت و توسعه به عنوان آخرین حربه به این مسئله امیدوار هستند که هرچه هم باشد در لحظه آخر "رئیس" {اشاره به اردوغان} وارد شده و شرایط را درست خواهد کرد. ولی این بار این گونه نشد. هر چند هنوز زمان وجود دارد ولی روند امید بخش نیست. از سال 2002 تاکنون برای اولین بار است که حزب عدالت و توسعه با چنین وضعیتی روبه رو است. همه بسیار نگرانند.

 

کد خبرنگار: 30102