انتشار:  دوشنبه 31 اردیبهشت  ::  14:57

عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات:

مشارکت حزب دمکرات در دولت آینده عراق مشروط است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان تاکید که شرط این حزب برای مشارکت در دولت آینده عراق، اساس قرار دادن اصل توافق و شراکت واقعی در پروسه سیاسی عراق و اجرای قانون اساسی  است.

به گزارش کردپرس، کاک امین نجار در گفتگو با سایت رسمی حزب دمکرات کردستان گفت که هیئت حزب دمکرات که به منظور گفتگوها با طرف های عراقی در مورد تشکیل دولت آینده این کشور به بغداد اعزام شده است؛ در مورد تشکیل دولت با طرف های عراقی به گفتگو می پردازد، اما تصمیم گیری در این مورد را به بعد از توافق با احزاب کردستانی موکول می کند.

عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان افزود که شرط این حزب برای شرکت در دولت آینده عراق، اجرای قانون اساسی و به ویژه ماده 140، رعایت اصل شراکت واقعی و توافق در عراق است و می تواند با هر یک از ائتلاف های پیروز در انتخابات مجلس عراق که این شروط را رعایت کند، به توافق برسد.

وی با تاکید بر اینکه حزب دمکرات در بغداد بر حقوق و منافع اقلیم کردستان تاکید می کند، ابراز امیدواری کرد که احزاب کردستانی معترض به نتایج انتخابات پروسه سیاسی در عراق را تحریم نکنند؛ چرا که باید احزاب اقلیم به صورت متحد به بغداد رفته و برنامه کاری مشترکی تهیه کنند.