انتشار:  سه‌شنبه 1 خرداد  ::  13:12

نایب‌رئیس مجلس عراق خواستار شکایت از کمیسیون عالی انتخابات عراق شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان-نایب رئیس مجلس عراق از احزاب معترض به نتایج انتخابات مجلس در اقلیم کردستان خواست، در خصوص این اعتراضات از کمیسیون عالی انتخابات عراق شکایت کنند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، آرام شیخ محمد از اعضای ارشد جنبش تغییر از احزاب اقلیم کردستان که به نتایج انتخابات چهارمین دوره مجلس عراق در اقلیم، معترض هستند خواست که به منظور انجام دادن تحقیقات گسترده در مورد تخلفات صورت گرفته در این انتخابات و از جمله عدم پاسخگویی به این اعتراضات؛ از کمیسیون عالی انتخابات عراق شکایت کنند.

نایب رئیس مجلس عراق افزود که کمیسیون عالی انتخابات عراق تاکنون هیچ پاسخی به شش حزب اقلیم کردستان که نسبت به نتایج انتخابات اعتراض کرده اند نداده است و این تخلفات موجب بروز تهدید جدی علیه آینده عراق و نیز ناامیدی شهروندان از انتخابات می شود.

احزاب جنبش تغییر، جنبش اسلامی، اتحاد اسلامی، جماعت اسلامی، نسل نو، هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت و همچنین حزب کمونیست اقلیم کردستان، دو حزب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات را به تخلفات گسترده در جریان رأی‌گیری و شمارش آرا در اقلیم و کرکوک متهم کرده خواستار برگزاری دوباره انتخابات در اقلیم و کرکوک شده اند.

از سوی دیگر دو حزب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات نیز یکدیگر و کمیسیون عالی انتخابات را به تقلب در انتخابات متهم می کنند.