انتشار:  جمعه 4 خرداد  ::  08:26

نماینده کُردستان در گفت و گو با کُردپرس مطرح کرد؛

لزوم رسیدن سهم آب کشاورزی کُردستان به متوسط کشوری

سرویس ایران-نماینده کُردستان گفت:باتوجه به آن که استان کردستان حوضه آبریز ۵ استان دیگر می باشد،اما از لحاظ سهم آب وضعیت مناسبی ندارد و این موضوع باعث ضرر به بخش کشاورزی استان شده است.

سید مهدی فرشادان در مصاحبه با کُردپرس با اشاره به جلسه مشترک نمایندگان استان کُردستان با آقای اردکانیان وزیر نیرو و معاونین این وزارتخانه،گفت:در جلسه ای که با وزیر نیرو داشتیم در خصوص مدیریت آب های استان و نقش مسئولان استانی بحث شد.
وی ادامه داد:با توجه به آن که استان کردستان حوضه آبریز ۵ استان دیگر می باشد،اما از لحاظ سهم آب وضعیت مناسبی ندارد و این موضوع باعث ضرر به بخش کشاورزی استان شده است.
نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم توانمندی استان کُردستان در حوزه کشت آبی،اظهار کرد: با توجه به آن که استان کُردستان دارای منابع گسترده آبی است اما از لحاظ سطح زیر کشت آبی رتبه خوبی را در سطح کشور ندارد.
وی افزود:ما از وزیر نیرو درخواست کردیم که برای رساندن استان کردستان به سطح و میانگین کشوری برنامه مشخصی و چاره اندیشی انجام دهند تا استان کردستان هم از لحاظ سطح کشت آبی به متوسط کشوری برسد.
فرشادان تصریح کرد:استان کُردستان از لحاظ برخورداری،جزء‌استان های محروم کشور است اما از لحاظ ثروت طبیعی استان غنی است که اگر دولت و مسئولان و نهادهای مختلف برنامه ریزی درستی انجام‌دهند،از این وضعیت عبور خواهد کرد.