انتشار:  یک‌شنبه 21 مهر 1398  ::  23:21   

اعلام رسمی توافق کردها و دمشق برای استقرار ارتش سوریه در مرز ترکیه

سرویس سوریه - دولت سوریه و کردهای این کشور بر سر استقرار نیروهای ارتش در مرز مشترک با ترکیه برای مقابله با تجاوز نظامی کنونی نیروهای آن و شبه نظامیان مورد حمایتش به توافق رسیدند.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه خبری المیادین، خبرنگار خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شامگاه امروز (یک شنبه) اعلام کرد که یگان هایی از ارتش این کشور به سمت شمال به راه افتادند تا با تجاوز ارتش ترکیه و شبه نظامیان سوری وابسته به آن به خاک سوریه مقابله کنند.

پس از آن نیز مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در تایید این مسئله، بیانیه ای صادر کرد که مشروح آن به شرح ذیل است:

در چارچوب توافق با دمشق، نیروهای دولت سوریه صبح فردا در مرز مشترک با ترکیه مستقر خواهند شد. پروژه ما در شمال و شرق سوریه خواهان جدایی نبود بلکه همواره خواهان راه حل سیاسی بودیم و هستیم.

به کشورهای همسایه حتی ترکیه تعرض نکرده و آنها را تهدید نکردیم با این حال این کشور همواره ما را به تروریسم متهم کرده و می کند. ترکیه در گسترش تروریسم در سوریه از همان آغاز بحران، نقش منفی فعالی ایفا کرد.

ترکیه طی 5 روز گذشته مرتکب شنیع ترین جرایم در حق غیر نظامیان غیر مسلح شده و ارتش دمکراتیک سوریه به مقابله با آن پرداخت. برای مقابله با تجاوز ترکیه، با دولت سوریه که وظیفه آن دفاع از مرزها و حاکمیت کشور است، توافق کردیم.

بر سر ورود ارتش سوریه و استقرار آن در مرزها برای آزادسازی مناطق شاهد ورود ارتش ترکیه به توافق رسیدیم. این توافق فرصت آزادسازی سایر مناطق و شهرهای اشغال شده سوریه از قبیل عفرین و سایر شهرها و شهرک ها را فراهم می سازد.

به مردمان خود در شمال و شرق سوریه می گوییم که این استقرار از طریق توافق با ما و ارتش دمکراتیک سوریه انجام شده است.

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردهای سوریه
#حمله ترکیه
#ارتش سوریه
#مرز سوریه و ترکیه