انتشار:  دوشنبه 22 مهر 1398  ::  18:44   

مرادی در تذکر شفاهی؛

انتقاد از حمله ترکیه به کُردهای سوریه به بهانه مبارزه با تروریست

سرویس کردستان- نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس از اقدام دولت ترکیه علیه کردهای سوریه که شجاعانه در برابر داعش ایستادند انتقاد کرد و گفت: ظلم پایدار نمی ماند.

به گزارش کُرد پرس به نقل از خانه ملت،  علی محمد مرادی در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، 22 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی، گفت: زمانی که ترکیه و عراق درگیر جنگ با داعش بودند کردها شجاعانه مقابل تروریست ها ایستادند و اجازه نفوذ داعش به ترکیه را ندادند اما متاسفانه این کشور به بهانه مبارزه با تروریست به مردم بینوا حمله کرده و دست به کشتار زنان و کودکان کرد زده است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قرآن کریم اشاره دارد که کشتن یک انسان بی گناه به منزله کشتن همه بشریت است. به نظر سردمداران ترکیه که ظاهر مسلمان داشته و افرادی چون اردوغان به مصادیق مبارزه علیه بشریت و صلح تبدیل شده است.

وی افزود: در طول تاریخ جنایات بسیاری علیه کردها صورت گرفته اما بنابر آیات قرآن کریم ظلم تجاوز پایدار نیست از این رو همانگونه که صدام حسین با ظلم های فراوان به کردهای کردستان عراق پایدار نماند سرانجام این تجاوزگران نیز مشخص است.