انتشار:  دوشنبه 22 مهر 1398  ::  19:36   

پیام اردوغان از جمهوری آذربایجان:

آشکارا اعلام می کنم، عملیات ها را متوقف نخواهیم کرد

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به انتقادات جهانی به عملیات چشمه صلح عنوان کرد: آشکارا اعلام می کنم، عملیات ها را متوقف نخواهیم کرد

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به منظور شرکت در جلسه کنگره همکاری کشورهای ترک به جمهوری آذربایجان سفر کرده است در سخنرانی خود در این کنگره با اشاره به عملیات چشمه صلح نیروهای ارتش ترکیه در شمال سوریه عنوان کرد: «دستاوردهایی که ترکیه در مبارزه با تروریسم در شمال سوریه داشته است را اتحادیه عرب، ناتو و اتحادیه اروپا می بیند؟ مگر این اتحادیه عرب همانی نیست که سوریه را از اتحادیه خود بیرون انداخته است؟ حال به خاطر آغاز عملیات نیروهای ارتش ترکیه در شمال سوریه می خواهند این کشور را بار دیگر به اتحادیه خود برگردانند؟ از چه زمانی ناتو اقدام به حمایت از گروه های تروریستی کرده است؟ مگر شما این گروه تروریستی را در ناتو عضو کردید که ما خبر نداریم؟ این دورویی را با چه چیزی توجیه خواهید کرد؟»

به نوشته روزنامه ملیت، رئیس جمهور ترکیه در ادامه خاطرنشان کرد: «در هر کجا که باشد، هیچ کشوری اجازه نخواهد داد ترور اقدام به تهدید آن کشور بکند. ترکیه کشوری است که در معرض بیشترین تهدیدات تروریستی قرار دارد. 40 سال است که گروه های تروریستی بی وقفه این کشور را تهدید می کنند. ما ملتی هستیم که با بدترین گروه های تروریستی جهان مبارزه کرده ایم. به بهانه مبارزه با داعش بیش از 30 هزار کامیون تسلیحات را به گروه های تروریستی ارسال کرده اند. تمامی این ها در مقابل چشم همگان صورت گرفت. به خاطر مبارزه با گروه های تروریستی در معرض هر گونه تهدیدات مختلف از جمله تحریم های اقتصادی قرار گرفتیم».

اردوغان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: «اقدام اخیری که انجام داده ایم تنها یک دلیل دارد. پاکسازی YPG، PYD، داعش در شمال سوریه و تحویل آن مناطق به صاحبان اصلی خود. ما این کار را یک بار در الباب انجام دادیم. 3 هزار و 500 تروریست داعشی را از پا درآوردیم. تا زمانی که باتلاق ترور در سوریه خشک نشده است نه ترکیه و نه سوریه روی آرامش را به خود نخواهد دید. دیگر صبر ترکیه به سر آمده است. از طرف کشورهای اروپایی تلاش برای مشروع سازی این گروه تروریستی شده است. آشکارا به همه جهان اعلام می کنم: ترکیه عملیات های خود را متوقف نخواهد کرد. از گامی که برداشته است منصرف نخواهد شد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها