انتشار:  دوشنبه 22 مهر 1398  ::  23:57   

نشریه وابسته به کنگره آمریکا:

ترامپ ثبات اقلیم کردستان را هم به خطر انداخته است

سرویس جهان- نشریه هیل هشدار داد تصمیم ترامپ برای تنها گذاشتن کردهای سوریه، با توجه به احتمال ورود سیل آوارگان به اقلیم کردستان و آغاز دوباره نبرد داعش با پیشمرگها، موقعیت و موجودیت این منطقه خودمختار کردی در شمال عراق را به خطر انداخته است.
 

به گزارش کردپرس، دونالد ترامپ همچنان بر درست بودن تصمیم خود برای خروج نیروهای آمریکا از سوریه و تنها گذاشتن نیروهای کرد سوریه در مقابل حمله ترکیه اصرار دارد. این در حالی است که دهها هزار شهروند مناطق تحت کنترل کردهای سوریه بر اثر حملات ترکیه آواره شده و برخی از آنها وارد اقلیم کردستان عراق شده اند.

نشریه هیل وابسته به کنگره آمریکا هشدار داد که تصمیم رییس جمهور آمریکا برای خروج نیروهایش از سوریه، ترکیه را در حمله به کردهای سوریه جسورتر کرد و این مسئله منطقه را بی ثبات کرده است.

این نشریه هشدار داد ممکن است صدها هزار آواره کرد سوریه در صورت ادامه حمله ترکیه وارد اقلیم کردستان شوند در حالی که، این منطقه از نظر وضعیت اقتصادی باثبات نیست و بار مالی گرانی بر دوش اربیل خواهد بود.

این نشریه آمریکایی همچنین اشاره کرده است که در چند روز اخیر تعدادی از نیروهای داعش از زندان های تحت کنترل کردهای سوریه فرار کرده اند و ممکن است بیشتر آنها وارد عراق شوند تا پس از ساماندهی، با نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان  که اکنون تضعیف شده اند درگیر شوند.

هیل هشدار داده است که ترامپ با این تصمیم خود موقعیت اقلیم کردستان عراق را نیز به خطر انداخته است و آمریکا بار دیگر نمی تواند کردها را با خود همراه کند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#اقلیم کردستان