انتشار:  سه‌شنبه 23 مهر 1398  ::  09:31   

وزیر خارجه پیشین عراق:

خروج آمریکا از سوریه دستاوردهای نبرد با داعش را نابود می کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزیر خارجه پیشین عراق و عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی) تاکید کرد که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه دستاوردهای نبرد کردها و ائتلاف جهانی با داعش را نابود می کند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خندان، هوشیار زیباری عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی) با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک گفت که آمریکا نیروهای خود را که تعداد آنان 1000 نظامی است، از کردستان سوریه خارج می کند و چنین اقدامی برای آمریکا مایه شرم است.

وی که پیشتر در منصب وزارت وزارت امور خارجه و وزارت دارایی در دولت های پیشین عراق فعالیت کرده است، تاکید کرد که آمریکا با خارج ساختن نیروهای خود از کردستان سوریه، دستاوردهایی که کردهای سوری در نبرد با داعش با همکاری آمریکا کسب کردند را، نابود می کند.

لازم به ذکر است که پس از اعلام خروج نیروهای آمریکایی از مناطق کردنشین سوریه، ارتش ترکیه حمله نظامی سنگینی را از راه زمین و هوا علیه این مناطق آغاز کرده که تاکنون موجب آواره شدن بیش از 200 هزار تن از ساکنین، جان باختن و مجروح شدن صدها غیرنظامی و به ویژه کودکان و فرار زندانیان داعش از زندان های نیروهای کرد سوری شده است.