انتشار:  سه‌شنبه 23 مهر 1398  ::  17:54   

تشکیل نیروی ویژه تامین امنیت تظاهرات در عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - شورای امنیت ملی عراق تصمیم به تشکیل نیروی ویژه تامین امنیت تظاهرات و دیگر فعالیت های بزرگ اجتماعی گرفت.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، شورای امنیت ملی این کشور با صدور بیانیه ای اعلام کرد که روز دوشنبه به ریاست عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح تشکیل جلسه داده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، هدف از تشکیل جلسه شورای امنیت ملی عراق بررسی زمینه کار نیروهای حافظ قانون شامل ستاد فرماندهی، ساختار سازمانی، ماموریت و وظایف و همچنین نهاد مرتبط با آن بوده است.

شورای امنیت ملی عراق در این باره تصمیم گرفت که برای انجام وظیفه در زمینه حفاظت از فعالیت های بزرگ اجتماعی، اجرای قانون و حفظ نظم عمومی، تقویت آزادی برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز به صورت سازمان یافته و در چارچوب قانون اساسی و همچنین دفاع از تظاهرکنندگان و آزادی بیان آنها به صورت مسالمت آمیز در استان های مختلف این کشور، فرماندهی نیروهای حافظ قانون را تشکیل دهد.

در بیانیه شورای امنیت ملی عراق همچنین تاکید شده که فرماندهی نیروهای حافظ قانون باید وظیفه خود را با رعایت حقوق بشر و تضمین فعالیت عادی مراکز عمومی، تردد روان در خیابان و جاده و حفاظت از اموال عمومی و خصوصی و امنیت و سلامت جامعه هنگام برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز انجام دهد.

برچسب‌ها:
#عراق
#تظاهرات
#نیروی امنیتی
#شورای امنیت ملی