انتشار:  سه‌شنبه 23 مهر 1398  ::  18:13   

پروین بولدان:

عملیات چشمه صلح یک عملیات اشغالگرانه است

سرویس ترکیه - پروین بولدان، رئیس مشترک حزب کُردی دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با انتقاد تند از عملیات چشمه صلح عنوان کرد: عملیات چشمه صلح یک عملیات اشغالگرانه است.

به گزارش کردپرس، پروین بولدان، رئیس مشترک حزب کُردی دموکراتیک خلق ها (HDP) که در جلسه فراکسیون حزب متبوع خود در پارلمان ترکیه سخنرانی می کرد با «اشغالگرانه خواندن عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه در شمال سوریه» عنوان کرد: «سرزمین های شمال سوریه اموال عمومی شما نیست. جامعه را به یک جنگ و فروپاشی دیگر کشاندید. این عملیات نقص کامل قوانین و حقوق بین المللی است. عملیاتی که دقیقاً در سالگرد توطئه 9 اکتبر آغاز شده است {اشاره به اخراج عبدالله اوجالان از سوریه با فشارهای سیاسی ترکیه به دمشق} متاسفانه مردمانمان را با یک روند جنگ و فروپاشی دیگر روبه رو کرده است»

به نوشته خبرگزاری Diken، بولدان در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «مردمان شمال سوریه متشکل از کردها، اعراب، ایزدی ها، سوریانی ها، علوی ها، ترکمن ها و ... همگی در کنار هم زندگی کرده و برای تاسیس یک آینده مشترک تلاش می کردند. این اقدام اشغالگرانه ای که علیه سرزمین های شمال و شرق سوریه آغاز شده است در تناقض شدید با قواعد بین المللی است».

رئیس مشترک HDP با تأکید بر این که «اقتدار سیاسی با بیان مبارزه با تروریسم در تلاش برای مشروعیت بخشیدن به اقدام اشغالگرانه خود است» خاطرنشان کرد: «اگر هدفتان اشغالگری نیست این کلمه "فتح" چرا بر سر زبان هایتان افتاده است؟ همانگونه که رئیس حزب حاکم نیز در اظهاراتی خود بیان کرد "انشالله این فتح در کوتاه ترین زمان ممکن میسر خواهد شد". این جمله هدف استیلا سرزمینی را آشکارا بیان می کند. چه کسی را از سرزمین چه کسی بیرون می کنید؟ از این جا یک بار دیگر فریاد می کشم، سرزمین های شمال سوریه ارث پدری شمال نیست. عملیات چشمه صلح حمله به اراده دموکرات مردمان کرد و دیگر ملت های شمال و شرق سوریه است. یک حمله علیه مدیریت دموکراتیک، صلح و امید است».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها