انتشار:  سه‌شنبه 23 مهر 1398  ::  19:26   

تاکید نچیروان بارزانی بر ضرورت اقدام جهانی برای حفظ دستاوردهای نبرد با داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس اقلیم کردستان در دیدار با مشاور ارشد وزارت دفاع انگلستان در امور خاورمیانه، بر ضرورت اقدام جامعه جهانی به منظور حفظ دستاوردهای نبرد با داعش و جلوگیری از قدرت یافتن دوباره ترور، تاکید کرد.

به گزارش کردپرس، امروز سه شنبه 23 مهر /15 اکتبر،  نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان با ژنرال جان لوریمر مشاور ارشد وزارت دفاع انگلستان در امور خاورمیانه و هیئت همراه وی، دیدار و گفتگو کرد.

سایت رسمی حزب دمکرات کردستان (پارتی) گزارش داد که در این دیدار که با حضور شورش اسماعیل وزیر پیشمرگ اقلیم کردستان و سرکنسول انگلیس در اربیل برگزار شده، بارزانی  بر پایبندی اقلیم کردستان به ادامه و اجرای برنامه اصلاحات در وزارت پیشمرگ اقلیم تاکید کرده است.

وی همچنین با اشاره به کمک انگلستان و ائتلاف جهانی ضد داعش در نبرد عراق و اقلیم با داعش بر ضرورت اقدام جامعه جهانی برای دفاع و حفاظت از دستاوردهای نبرد با داعش و جلوگیری از پیدایش دوباره ترور تاکید کرد.

لوریمر نیز ضمن تاکید بر پایبندی کشورش به همکاری با عراق و اقلیم  در مقابله با ترور، آمادگی کشورش را برای کمک به روند اصلاحات در وزارت پیشمرگ و آموزش نیروهای پیشمرگ اعلام کرد.

طرفین در این دیدار به اهمیت همکاری میان نیروهای پیشمرگ و ارتش عراق در مناطق مورد مناقشه عراق برای مقابله با ترور اشاره کرده و روابط اربیل و بغداد، وضعیت عراق و تظاهرات روی داده در این کشور و عملیات نظامی در شرق فرات و وضعیت انسانی این منطقه در پی درگیری ها را بررسی کردند.