انتشار:  سه‌شنبه 23 مهر 1398  ::  19:39   

افتتاح 10 پروژه بزرگ آبرسانی در دهلران و مهران با حضور وزیر نیرو

سرویس ایلام - وزیر نیرو صبح امروز جهت افتتاح 10 پروژه بزرگ آبرسانی با استقبال رسمی مسئولان استانی از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد این استان شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، رضا اردکانیان بعد از ورود به ایلام به شهرستان دهلران سفر کرد و  دو پروژه بزرگ آبرسانی با حضور وی در این شهرستان مرزی به بهره برداری رسید.

این پروژه با هدف تامین آب شرب ۱۷روستای شهرستان دهلرا ن اجرا شده است که با بهره‌برداری از این پروژه آبرسانی روستایی ۱۲۵۰ خانوار باجمعیتی بالغ بر ۴۹۲۰نفر از نعمت آب شرب بهداشتی برخوردار شدند.

عملیات اجرایی این پروژه شامل ۴۴کیلومتر خط انتقال، ۵ کیلومتر شبکه توزیع، ۲۵متر دیوار کشی  محوطه، احداث ۳ ساختمان ایستگاه پمپاژ و اجرای ۱۵۰۰متر مکعب مخزن  با اعتبار۱۲۷ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وزیر نیرو پس از دهلران به مهران آمد و ۷ طرح بزرگ آبرسانی استان ایلام با حضور وی در روستای ریکا بخش صالح آباد این شهرستان برای آبرسانی به ۹۱ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۳هزار و ۱۰۰نفر با اعتباری بالغ بر ۳۵۴میلیار ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

این پروژه ها شامل احداث خط انتقال به طول ۱۰۵ کیلومتر، احداث شبکه توزیع به طول ۸۰ کیلومتر، احداث ۲۱ باب مخزن بتنی به حجم ۶۴۰۰ متر مکتب، احداث ایستگاه پمپاژ ۴باب، دیوارکشی تاسیسات به طول ۸۹۰ متر برای ۹۱ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۳هزار و ۱۰۰ نفر است.

همچنین  با حضور وزیر نیرو، پروژه آبرسانی به مجتمع ریکا سرنی شهرستان مهران با حضور دکتر اردکانیان افتتاح و به بهربرداری رسید.

با افتتاح این طرح تعداد ۵ روستای با جمعیت ۱۳۷۹ نفر  تحت پوشش قرار میگیرند، این طرح از سال ۹۵  آغاز شده و پیش بینی میی شود  اواخر سال جاری به پایان برسد.

این طرح با با هزینه کرد ۷۲ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی شامل ۱۶کیلومتر خطوط انتقال آب، مخزن بتنی ۷۰۰ متر مکتب و ۴کیلومتر شبکه توزیع و یک ایستگاه پمپاژ و دیوارکشی تاسیسات به طول ۱۸۰ متر است.

وزیر نیرو در آیین افتتاح پروژه های مهران اظهار داشت: در استان ایلام بیش از ۹۸ درصد روستاها از شبکه آبرسانی برخوردار هستند و الگویی برای سایر استان ها خواهد شد.

اردکانیان افزود: پروژه بزرگی در زمینه شبکه آبیاری با ۲۲ هزار هکتار و 2 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار جزو طرح های افتتاحی در سفر رئیس جمهور به استان ایلام خواهد بود.

وی با بیان اینکه ایلام در صدر استان هایی است‌ که جمعیت روستایی آن از آب شرب پایدار برخوردار است، گفت: ۵۸ پروژه بزرگ و ۶ پروژه سدسازی در استان در دست اجرا و چهار سد نیز در دست مطالعه است.

وی افزود: مجموع طرح ها با ۵۲ درصد پیشرفت دارای ۴۸ میلیارد ریال اعتبار هستند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#وزیر نیرو، اردکانیان
#افتتاح پروژه آبرسانی
#دهلران
#مهران، صالح آباد، ریکا