انتشار:  سه‌شنبه 23 مهر 1398  ::  20:55   

با معرفی برگزیدگان در کرمانشاه؛

بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی کرمانشاه پایان یافت

سرویس کرمانشاه- مرحله استانی بیست ودومین جشنواره بین المللی قصه گویی در بخش صحنه‌ای که از ۲۱ مهرماه در کرمانشاه شروع به کار کرده بود، با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، آیین اختتامیه جشنواره قصه گویی در مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش کانون پرورش فکری، به میزبانی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه برگزار شد.

در این آئین برگزیدگان مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری استان کرمانشاه که  طی سه روز  با شعار «آینده ساختنی است» به اجرا در آمده بود، معرفی شدند.

براساس بیانیه هیات داوران، فرخ لقا امجدی باقصه: قولانجه، نفراول؛ جازیه بیگم فاطمی باقصه: جوجه، نفردوم، جمیله میرزایی باقصه: آش سنگ را به عنوان نفر سوم و زیبا عفتی با قصه پیاز له گپه را شایسته تقدیر در بخش مادربزرگ ها و پدربزرگ ها معرفی کردند.

در بخش دختران و پسران راه یافته به مرحله ملی، سوما مرادی باقصه: ماهی به سرفه، مژ گان طهماسب باقصه: شب، کوثر ملک زاده ایی باقصه: گره گشا و حنانه امیری با قصه دیک کهنه و فاطیما بزگداری با قصه کشاورز فقیر را شایسته تقدیر معرفی کردند.

وحید خواجوی باقصه: بی پلا مار، پویا بازرگان باقصه: کیخسرو، رحمت غلامی باقصه: آینده خوشبخت است، شورانگیز شاهینی باقصه:خاله گردن دراز، فریبا مرادی باقصه: یک جنگل و چند حیوان به عنوان نفرات اول تا پنجم بخش زنان و مردان راه یافته به مرحله منطقه ای معرفی شدند.

در این مرحله بهشته قطبی با قصه تایرون ترسناک، تهمینه ماوائیان با قصه هفت برادر، فریبا رضاپور با این همه تلق ملق و حدیقه محمدی مطلق با قصه رزق حلال شایسته تقدیر شناخته شدند.

هیات داوران نوجوان استان کرمانشاه نیز حشمت اله شیرزادی با قصه: کوروش (بخش مادر بزرگ ها و پدربزرگ ها)، نازنین منوچهری با قصه: آزر با زر(بخش دختران و پسران) و هادی لایقی با قصه:قهرمان شهر(بخش زنان و مردان) را به عنوان منتخبین خود معرفی کردند.

این برگزیدگان از میان نزدیک به 60 نفر از قصه‌گویان برگزیده از میان 800 قصه‌گوی شرکت‌کننده اولیه انتخاب شدند.

بیشتر قصه هایی که در این جشنواره روایت شد، از افسانه ها و داستان های بومی محلی بود و بیشتر قصه گویان هم با لباس های محلی قصه هایشان را تعریف کردند.