سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 23 مهر 1398  ::  22:25   

وزیر دارایی اقلیم کردستان:

استراتژی اربیل حصول توافق با بغداد است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزیر امور دارایی دولت اقلیم کردستان گفت که استراتژی دولت اقلیم حصول توافق با دولت مرکزی بر سر بودجه سال 2020 میلادی است.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خندان، وزارت دارایی دولت اقلیم کردستان طی اطلاعیه ای اعلام کرد که امروز سه شنبه 23 مهر/15 اکتبر، آوات جناب نوری وزیر دارایی با اعضای انجمن مشترک تجارت آمریکا- اقلیم کردستان، متشکل از تجار و شرکت های دو طرف و  دیوید تافور رئیس این انجمن، دیدار کرده است. 

در این دیدار که با حضور  بیان سامی عبدالرحمن نماینده دولت اقلیم کردستان در آمریکا برگزار شده، راهکارهای توسعه و تقویت هرچه بیشتر روابط تجاری میان آمریکا و اقلیم  و افزایش هماهنگی دو طرف مورد بررسی قرار گرفت. 

آوات جناب نوری، در این دیدار اعلام کرد که سیاست اقتصادی دولت اقلیم مبتنی بر تشویق و جذب شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری و  فعالیت اقتصادی در اقلیم است، زیرا منابع و ویژگی های طبیعی اقلیم برای تولید محصولات کشاورزی، صنعتی و نیز گسترش گردشگری بسیار مناسب است.

وی در مورد روابط اربیل و بغداد گفت که علیرغم وجود مشکلات میان دو طرف حصول به توافقی که منافع مردم را تامین کند، دور از دسترس نیست و استراتژی دولت اقلیم کردستان حصول توافق با بغداد در مورد لایحه بودجه سال 2020 میلادی عراق و سهم اقلیم از این بودجه است.

انجمن مشترک اقلیم- آمریکا دیداری را نیز با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم در مورد افزایش همکاری های تجاری انجام داد.