انتشار:  سه‌شنبه 23 مهر 1398  ::  23:43   

تاکید مسرور بارزانی بر ضرورت پایان حمله نظامی به سوریه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر اقلیم کردستان در دیدار با معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک، بر ضرورت پایان حمله نظامی به سوریه تاکید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت رسمی حزب دمکرات کردستان (پارتی)، مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم امروز سه شنبه 23 مهر/ 15 اکتبر با معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در مورد وضعیت کردهای سوریه، دیدار و گفتگو کرد.

طبق خبر؛ این دیدار با حضور ماتیو تولر سفیر آمریکا در عراق برگزار شده و تحولات اخیر عراق و سوریه محور اصلی گفتگوهای آن بوده است.

بارزانی در این دیدار نگرانی خود از وضعیت مناطق کردنشین سوریه و تبعات این وضعیت اعلام کرده و تاکید کرد که لازم است هرچه زودتر حملات نظامی و خشونت های سوریه و منطقه پایان داده شود؛ زیرا تداوم این وضعیت زمینه را برای قدرت یافتن دوباره گروه های تروریستی فراهم می کند.

در بخشی دیگر از گفتگوهای این دیدار به ضرورت همکاری جامعه جهانی با اقلیم کردستان در اسکان آوارگان جنگ و رسیدگی به آنان تاکید شد.

همچنین روابط میان اربیل و بغداد و گفتگوهای میان دو طرف برای حل مشکلات از دیگر موضوعات و محورهای این دیدار عنوان شده و بارزانی اعلام کرد که دولت اقلیم، چند پیشنهاد و گزینه را برای توافق و حل مشکلات فیمابین به دولت عراق ارائه داده است و انتظار دارد که بغداد اقدامات عملی را در چارچوب قانون اساسی کشور برای حل اختلافات آغاز کند.