انتشار:  چهارشنبه 24 مهر 1398  ::  17:17   

بررسی حمله ترکیه به سوریه در دیدار برهم صالح و مقام آمریکایی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق و دستیار وزیر خارجه آمریکا در رابطه با حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه گفت و گو کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور امروز (چهارشنبه) در کاخ السلام شهر بغداد پذیرای دیوید شنکر، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صالح در دیدار با شنکر بر لزوم پشتیبانی از عراق در راستای حفاظت از امنیت و ثبات خود در سایه چالش های کنونی و همچنین تحکیم همکاری بین المللی در زمینه مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع آن تاکید کرد.

در دیدار رئیس جمهوری عراق و دستیار وزیر خارجه آمریکا همچنین آخرین تحولات سیاسی در سطح منطقه ای و بین المللی به ویژه تجاوز نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

صالح و شنکر در این باره بر لزوم اصلاح اوضاع انسانی در مناطق شاهد درگیری در سوریه و جلوگیری از برخورداری گروه های تروریستی از فرصت لازم از سر گیری فعالیت های جنایتکارانه خود و تهدید امنیت منطقه و جهان تاکید کردند.

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#آمریکا
#دیوید شنکر
#حمله ترکیه