انتشار:  چهارشنبه 24 مهر 1398  ::  18:21   

هشدار معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

محصولات فله ای نخرید!

سرویس کرمانشاه- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت:  تقلب و تخلف در مواد غذایی فله ای بسیار بیشتر از محصولات کارخانه ای است که برچسب قضاوت دارند و تحت نظارت هستند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، قباد محمدی در نشست خبری به مناسبت روز جهانی غذا، افزود: محصول تمامی کارخانه های تولید روغن در استان بسیار سالم است اما متاسفانه در بین مردم روغن گیری های طبیعی از نوع زیتون، سیاه دانه و کنجد مرسوم شده است، غافل از اینکه آنها در این روش اکسیده شده و کاملاً سرطان زا هستند.

وی با بیان اینکه بر حسب آزمایشاتی که انجام شده است، رب گوجه فرنگی فله ای موجود در بازار دارای آلودگی های میکروبی و یا دارای افزودنی های غیرمجاز است، اظهار کرد: به خاطر اینکه اصلاً مشخص نیست گوجه فرنگی های استفاده شده برای تهیه رب های فله ای در کجا و چگونه کشت شده است، اصلاً مصرف آن را توصیه نمی کنیم.

محمدی تأکید کرد:  تمام محصولات کارخانجات رب گوجه فرنگی که در استان فعالیت می کنند و تحت نظارت و دارای مجوزاز ما هستند از لحاظ سلامت هیچ مشکلی ندارند.

وی با اشاره به روغن هایی که در سطح شهر به عنوان روغن حیوانی به صورت فله ای توزیع می شود، گفت: این روغن هاعمدتاً گیاهی هستند و اصلاً از لحاظ بهداشتی مورد تایید ما نیستند.

محمدی تأکید کرد: لازم به ذکر است با توجه به بررسی های انجام شده، ارزش غذایی هر دو لیوان شیر فله ای معادل یک لیوان شیر پاستوریزه است.