انتشار:  چهارشنبه 24 مهر 1398  ::  18:31   

وزیر امور خارجه ترکیه:

در بیش از 700 حمله خمپاره ای به شهرهای مرزی ترکیه 20 غیرنظامی کشته شده اند

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به حملات خمپاره ای به داخل شهرهای ترکیه عنوان کرد: در بیش از 700 حمله خمپاره ای به شهرهای مرزی ترکیه 20 غیرنظامی کشته شده اند.

به گزارش کردپرس، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به انتقادات جهانی از عملیات نیروهای ارتش ترکیه در شمال سوریه عنوان کرد: «ما دلیل انتقاد این کشورها را از عملیات چشمه صلح می دانیم. ما بازی را بر هم زدیم. به کشورهایی که از این عملیات ها ناراحت هستند نگاه کنید، به خصوص فرانسه، همگی کشورهایی هستند که در تلاش برای ایجاد یک ساختار تروریستی در شمال سوریه بودند»

به نوشته روزنامه هابرترک، وزیر امور خارجه ترکیه مدعی شد: «YPG برای این که داعش به ما حمله کند آنان را آزاد کرده و به آنان پول داده است. این گروه هر آنچه که جنایت علیه بشریت باشد آن را اجرا کرده است. ما PKK و شاخه های آن را به خوبی می شناسیم. دو رویی غرب را هم به خوبی می دانیم»

چاووش اوغلو با اشاره به حملات خمپاره ای به داخل شهرهای ترکیه نیز گفت: «در بیش از 700 حمله خمپاره ای 20 غیرنظامی در شهرهای مرزی ترکیه کشته شده اند. توافق آدانا برای ترکیه هر گونه شرایط حقوقی و قانونی برای مبارزه با ترور را به رسمیت می شناسد. وضعیت زندانیان داعشی را بسیار مهم می دانیم. بهترین راه حل برای این مسئله بازگرداندن داعشی ها به کشورهای خودشان است»

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه